برگزاری جشن بزرگ منادیان وحدت در کلاله
 

سرویس شهرستانها: جشن بزرگ منادیان وحدت با شرکت روحانیون، ائمه جمعه شیعه و سنی، طلاب مدارس علوم دینی، فرماندار کلاله و مدیران و کارکنان ادارات و نهادها و قشرهای مختلف مردم از شهرها و روستاهای این شهرستان در شرق استان گلستان به مناسبت هفته وحدت برگزار شد.
در این آیین که در مصلای امیرالمومنین (ع) کلاله برگزار شد، یک کارشناس مسائل دینی کشور با بیان این‌که عمل به سنت رسول اکرم (ص) راه نجات انسانهاست، تاکید کرد: پیامبر بزرگوار اسلام(ص) فرموده است: کسی که سنت مرا زنده کند، در بهشت کنار من جای خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی ادیب یزدی از علما، روحانیون و طلاب علوم دینی خواست برای زنده کردن سنت رسول خدا که راه نجات انسانهاست تلاش بسیاری داشته باشند.
وی به اتحاد و همدلی حاکم بین مردم ایران اشاره کرد و اظهار داشت: مادامی که در سرزمین ما این وحدت کلمه بین مردم حاکم باشد، جریان خشک وهابیت توان انجام هیچ کاری را نخواهد داشت.
ادیب یزدی به جنایات تکفیری‌ها به ویژه داعش اشاره کرد و افزود: داعشی‌ها جنایتی را مرتکب شده‌اند که در طول تاریخ بی سابقه است.
وی با اشاره به نقش مسلمانان در مبارزه با نیروهای داعشی اشاره کرد و یادآور شد: برادران اهل سنت در مقابله با داعش جلوتر از همه حرکت می‌کردند.
در این آیین امام جمعه کلاله نیز با تبریک میلاد مبارک رسول اکرم(ص)، امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت به ویژگی‌ها و سجایای اخلاقی پیامبر بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) پرداخت و اضافه کرد: به هنگام تولد رسول خدا(ص)، به مادرش ندای آسمانی آمد که‌ آمنه، تولد فرزندت و نازل شدن خاتم الانبیا بر تو مبارک باد.
حجت الاسلام رضا کشیری ادامه داد: مردم شیعه و سنی منطقه در کنار هم با اتحاد وهمدلی زندگی می‌کنند.
در ادامه این مراسم امام جمعه قازان قایه از توابع شهرستان مرزی مراوه تپه با اشاره به زمان میلاد رسول اکرم(ص)، گفت: در زمان‌هایی که اعراب در جاهلیت به سر می‌بردند و هیچ کس انتظار بیداری آنان را نداشت، به برکت تولد رسول خدا(ص)، بت‌های کعبه یکی پس از دیگری سرنگون شد.
آخوند ناصر قزل افزود: حضرت محمد(ص) پیامبر عشق و محبت و فاتح قلب‌هاست و آن عشق است که رسول خدا (ص) را جهانی کرد.
وی به اتحاد و همدلی شیعه و سنی اشاره کرد و گفت: امروز نظام اسلامی ایران با آنکه دشمنانش از سلاح‌های پیشرفته برخوردارند، در عرصه‌های مقابله با کفر و دشمنان پیروز است که نمونه آن را در شکست گروه از خدا بی خبر داعش شاهد بودیم. امام جمعه بخش پیشکمر شهرستان کلاله نیز گفت: رسول خدا حضرت محمد(ص) برای ما مسلمانان اسوه است، زیرا در قرآن کریم، رسول خدا(ص) برای مسلمانان اسوه معرفی شده است.
آخوند محمد امین آدینه اضافه کرد: برگزاری باشکوه مراسم بزرگداشت میلاد نور و رحمت حضرت محمد(ص)، امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت حاکی از اتحاد و انسجام مردم شیعه و سنی شهرستان کلاله است.
وی ادامه داد: بین کسانی که به خدا و رسول برحقش حضرت محمد(ص) ایمان دارند، وحدت و صمیمیت حاکم است بر این اساس مسلمانان شیعه و سنی علیه توطئه‌های دشمنان با اتحاد و یکپارچگی مقابله می‌کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ