رئیس قوه قضائیه: بزرگترین سلاح سلطه گران، تفرقه افکنی است ‏
سرویس خبر: ‌رئیس قوه قضائیه بزرگترین سلاح امروز سلطه‌گران را تفرقه افکنی در میان مسلمانان دانست و بر ضرورت ایجاد وحدت در داخل و خارج از کشور بین مسلمانان و پرهیز از هرگونه ندای تفرقه افکنانه تأکید کرد.‏
آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم‌(ص) و امام جعفر صادق (ع) اضافه کرد: علم بدون دین نمی‌تواند همه نیازهای بشر را تأمین کند.
وی اضافه کاملاً کرد: ابتکار نامگذاری هفته‌ای به نام وحدت، تأسیسی بسیار مهم و نشان دهنده پیش بینی عظیم حضرت امام (ره) از وضع کاملاً امروز جهان اسلام بود.
در شرایطی قرار داریم که بیش از هر زمانی نیاز به وحدت را احساس می‌کنیم زیرا امروز بزرگترین سلاح سلطه گران جهان، تفرقه افکنی بین مسلمانان است چنانکه افرادی را به نام مسلمان در قالب گروه‌های تروریستی، سازماندهی و تربیت می‌کنند تا هم چهره اسلام را مشوه کنند و هم کشورهای اسلامی را درگیر و مشغول سازند.
آیت‌الله آملی لاریجانی گفت: موارد اختلافی میان مسلمانان به حدی نیست که دشمنان بخواهند سوءاستفاده کنند.
رئیس قوه قضائیه، اظهارداشت: باید هم اهل سنت و هم اهل تشیع نسبت به برخی شیطنت‌های تفرقه‌ افکنانه هوشیار باشند و سلاح دشمن را که همان تفرقه افکنی است، از او بگیرند. ‏
‏* دانشجویان ابزار سیاسی دیگران نشوند
آیت‌الله آملی لاریجانی با گرامیداشت ۱۶ آذر روز دانشجو، این روز را به همه دانشجویان کشور تبریک گفت و با آرزوی موفقیت برای آنان اضافه کرد: دوران دانشجویی و جوانی بهترین دوران عمر انسان است، زیرا دانشجویان در این دوران در بالاترین سطح از نشاط برای فعالیت‌های علمی و اجتماعی قرار دارند و می‌توانند از این فرصت برای ترقی هرچه بیشتر و استکمال خود استفاده کنند.‏
رئیس قوه قضائیه با بیان این‌که انسان در هر دوره‌ای از زندگی باید به فکر استکمال خود باشد، ایام جوانی را مستعدتر برای این امر دانست و گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم، مطالبه گری دانشجویان است.
دانشجو باید به نقد وضع موجود، مسئولین، مسئولیت‌ها و عملکردها بپردازد منتها این نقد باید همراه با بصیرت و قصد اصلاح باشدتا به تخریب و توهین نینجامد. او با تأکید بر این‌که بصیرت اقتضا می‌کند دانشجو ابزار سیاسی دیگران نباشد، افزود: روز دانشجو نماد استقلال خواهی و مبارزه با سلطه است.
استکبارستیزی در جمهوری اسلامی یک ارزش است که باید دانشجویان پیش قراول آن باشند و در کنار آن با نقد سازنده به اصلاح امور کمک کنند.‏
دراین جلسه بحث و بررسی پیرامون اصلاح موادی از قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ و بحث و بررسی پیرامون قانون اخیر التصویب مبارزه با مواد مخدر در دستور کارقرار داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ