کوتاه از سراسر جهان
 

اوباما خواستار حضور پررنگ زنان در پست های دولتی شد
ایسنا: باراک اوباما گفت: باید زنان بیشتری برای سمت‌های دولتی انتخاب شوند زیرا به نظر می‌رسد این روزها مردان مشکلاتی داشته باشند! رئیس جمهوری سابق آمریکا ادامه داد: نمی‌خواهم نظر کلی بدهم ولی به نظر می‌رسد زنان نسبت به مردان از ظرفیت بیشتری برخوردار هستند که تا حدی به درک رفتارهای اجتماعی از جانب آنان برمی‌گردد.

«امریکن کانزروتیو»: ایران و چین قادرند ناوهای آمریکایی را غرق کنند
فارس: وبگاه تحلیلی آمریکایی «امریکن کانزروتیو» نوشت: آمریکا در نبرد محتمل با قدرت‌های بزرگ مانند چین یا قدرت های متوسط چون ایران دست کم یکی از ناوهای هواپیمابر خود را از دست خواهد داد .امریکن کانزروتیو در زمینه افت توان نظامی آمریکا به ویژه نیروی دریایی این کشور نوشت که عصر اتکا به ناوهای هواپیمابر در ارتش آمریکا گذشته است و در جنگ بزرگ بعدی با قدرت‌های جهان یا شاید قدرت متوسطی چون ایران دستکم یکی از ناوهای هواپیمابر آمریکا غرق شده و به قعر دریا خواهد رفت که این امر به معنای کشته شدن هزاران نفر خواهد بود و البته برای ممانعت از آن نیز کار چندانی از دست ما برنمی‌آید. این وبگاه نوشت: ایران قادر است موشک‌های کروز ضد کشتی خود را از پایگاه‌های استتار شده و مستحکم در امتداد خط ساحلی و جزایرش در حدفاصل تنگه هرمز شلیک کند و در عین حال با موضعگیری موشکی فریبنده، ضد حمله‌های آمریکا را با مشکل مواجهه سازد.در ادامه این مطلب آمده است: صد‌ها موشک
ضد کشتی کروز ایران در تنگه هرمز مستقر شده و منتظر دریافت داده‌ها از رادارهای ساحلی، پهپاد‌ها، کشتی‌ها و زیردریایی‌ها هستند و گلوله‌باران‌ و حملات چند لایه، موشک‌های ضد کشتی را قادر می‌سازد سامانه‌های دفاعی آمریکا را مغلوب سازند. این وبگاه افزود: ایران، چین و دیگر کشورها فضای کافی برای به چالش کشیدن ناوهای هواپیمابر قدرتمند آمریکا در دهه‌های آینده را خواهند داشت .

اعتراضات گسترده سبب بازشماری آراء انتخابات هندوراس شد
ایسنا: مقامات انتخاباتی هندوراس در بحبوحه اعتراضات طرفداران نامزد حزب اپوزیسیون در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که خواستار برگزاری مجدد این انتخابات شده‌ است، شمارش به تعویق افتاده آراء را مجدداً آغاز کردند. دادگاه عالی انتخابات شمارش آراء ۱۰۳۱ صندوق رای را که در آنها اشتباهاتی شناسایی شده بود، مجدداً آغاز کرد. مادورو: برای مقابله با تحریم‌ آمریکا واحد ارزی “رمزپایه” ایجاد می کنم
ایسنا: رئیس‌جمهوری ونزوئلا می‌گوید دولتش یک واحد ارزی “رمزپایه” برای مبارزه با آنچه محاصره مالی از سوی دولت ترامپ علیه این کشور سوسیالیستی خوانده، ایجاد خواهد کرد. نیکلاس مادورو، گفت این ارز جدید(واسط مبادله‌ای) موسوم به “پترو” از سوی این کشور غنی از نفت و معادن عضو اوپک حمایت خواهد شد. او تاکید کرد: این اقدام به ما اجازه می‌دهد به سمت اشکال جدیدی از عملیات مالی بین‌المللی برای توسعه اجتماعی و اقتصادی کشورمان حرکت کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ