سناتور گراهام: آمریکا به ساعت صفر درگیری با کره شمالی نزدیک‌ می‌شود
 

سرویس خارجی:سناتور ارشد کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا با هشدار درباره نزدیک شدن درگیری نظامی میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ از پنتاگون خواست تا خانواده نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی را از این منطقه خارج کند.
«لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه کنگره آمریکا اعلام کرد:از آنجایی که واشنگتن به درگیری نظامی با پیونگ‌یانگ نزدیک می‌شود، پنتاگون باید خروج خانواده‌های نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی را
هر چه سریعتر آغاز کند .بنا بر گزارش شبکه «راشاتودی»، این عضو کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا در برنامه «فیس دنیشن» شبکه «سی بی اس» اعلام کرد: نابخردانه است که همسران و فرزندان نظامیان خود را به کره جنوبی بفرستیم آن هم در شرایط اقدامات تحریک آمیز کره شمالی. بنابراین، از پنتاگون می‌خواهم تا اعزام این افراد را متوقف کند و حتی تصور می‌کنم زمان آن فرا رسیده که خروج وابستگان نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را نیز آغاز کنیم.
در همین حال،نظامیان آمریکا و کره جنوبی رزمایش عظیمی را برای ۵روز در شبه جزیره کره آغاز کردند.رزمایش سالیانه مشترک دو کشور با نام «ویجیلنت آیس» تا روز جمعه ادامه خواهد داشت. بمب‌افکن‌های لانسر بی- وان‌بی نیز احتمالا به این رزمایش ملحق خواهند شد. در این رزمایش هواپیماهای استراتژیک آمریکا‌یی در میان ۲۳۰ جنگنده دو کشور شرکت خواهند داشت. حدود ۱۲ هزار نظامی آمریکایی به نظامیان کره جنوبی ملحق شده‌اند تا در این رزمایش عظیم شرکت کنند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ