آغاز تحویل سکه‌های طرح پیش‌‌فروش ودیعه‌ای
سکه های پیش فروش شده به صورت ودیعه ای از دیروز تحویل ثبت نام کنندگان شد.

در زمان ثبت ‌نام این طرح بابت هر قطعه سکه مبلغ ۱۰ میلیون ریال به‌عنوان ودیعه از مشتریان اخذ و مقرر شده بود که در هنگام تحویل آن، تخفیف ۴ درصد برای پیش‌خرید شش‌ماهه و ۹ درصد برای پیش‌خرید یکساله لحاظ شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، مبنای محاسبه تخفیف و مابه‌التفاوت از پیش‌خریدکنندگان، نرخ سکه بازار در پایان روز قبل بوده است.

حسب دستورالعمل مربوطه تمامی مشتریان طرح ودیعه‌ای از زمان سررسید به مدت سه ماه فرصت دارند تا با اختیار و انتخاب خود به شعبه محل ثبت‌نام مراجعه و سکه خود را تحویل گیرند.

از این رو با توجه به تأثیر کاهشی بسته ارزی بانک مرکزی بر قیمت ارز و سکه و روند نزولی آن، پیش‌خریدکنندگان می‌توانند حسب شرایط بازار حداکثر ظرف مدت سه ماه به شعب مربوطه در بانک ملی مراجعه کنند. بدیهی است قیمت روز سکه در زمان مراجعه به بانک ملی برای محاسبه مابه التفاوت مبلغ ملاک عمل قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینکه نرخ پایانی استخراج شده از بازار سه شنبه معادل ۳۰۷۹۰۰۰۰ ریال بوده است. بر این مبنا بانک ملی از مشتریانی که دیروز برای دریافت سکه خود مراجعه کردند، ضمن لحاظ کردن تخفیف ۴ درصد و کسر مبلغ ۱۰ میلیون ریال ودیعه، مبلغ ۱۹۵۵۸۴۰۰ ریال مابه‌التفاوت بابت هر قطعه سکه در روز کاری ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ دریافت کرد. لازم به تاکید است: دریافت مابه‌التفاوت از مشتریان به هنگام تحویل سکه، صرفا مربوط به طرح پیش‌فروش ودیعه‌ای است، لذا برای تحویل سکه به مشتریانی که با قیمت‌های قطعی به پیش‌خرید سکه بهار آزادی اقدام کرده‌اند هیچگونه وجهی از آنان دریافت نخواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ