ابلاغ ۵۴ درصد تسهیلات اشتغال به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ‏
کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: نشست کارگروه اشتغال استان کرمانشاه به ریاست بازوند استاندار در سرسرای تدبیر استانداری تشکیل شد‎.

‎مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: از ۶۰۰میلیارد تومان مصوبه تسهیلات ویژه کمک به اشتغال مناطق زلزله‌زده استان تاکنون ۳۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شده که از این مبلغ۱۶۰ نیز میلیارد تومان معادل ۵۴ درصد به متقاضیان پرداخت شده است‎.

‎حسن عزیزی افزود: از محل پرداخت این تسهیلات تاکنون ۱۱هزار و ۵۲ فرصت اشغالزایی در استان کرمانشاه ایجاد شده است‎.

‎وی به روند پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری استان اشاره کرد و گفت: در مرحله اول این تسهیلات تاکنون ۱۷۶ میلیارد تومان تخصیص یافته است‎.

‎عزیزی ادامه داد: ۱۱۲ درصد از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری مرحله اول ابلاغی به مبلغ بیش از۱۹۷ میلیارد تومان با ایجاد سه‌هزار و ۸۱۹ فرصت شغلی جذب شده است‏‎.

‎او در ادامه این نشست از آماده شدن سند اشتغال دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های استان کرمانشاه خبر داد و افزود: در این سند به تفکیک و با در نظر گرفتن تمام جزئیات سهم هر دستگاه اجرایی در شهرستان‌ها برای ایجاد اشتغال دیده شده است‎.

‎مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: سند اشتغال استان کرمانشاه با کمک و هم‌افزایی فنی همه دستگاه‌های اجرایی تدوین شده و سهم هر یک از دستگاه‌ها در مورد اشتغال با نظر خودشان و به تفکیک و براساس واقعیت دیده شده است‎.

‎عزیزی ادامه داد: ملاک و سنجش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و فرمانداری‌ها در حوزه اشتغالزایی و حرکت آنها بر اساس این سند است‎.

‎او افزود: استان کرمانشاه دو میلیون نفر جمعیت دارد که در دو هزار و ۶۰۰ روستا و ۳۲ شهر ساکن هستند، رتبه اول بیکاری کشور را دارد‏‎.‎

Email this page

نسخه مناسب چاپ