اتحادیه اروپا:از انتقال گاز ایران به پاکستان حمایت می کنیم
 

سرویس خارجی: سفیر اتحادیه اروپا دراسلام آباد اعلام کرد: ما نه تنها مخالفتی با پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان نداریم بلکه از آن حمایت هم می کنیم.«جین کاتن» در دیدار با عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف ضمن تبریک پیروزی وی در انتخابات پارلمانی،اظهار داشت:اتحادیه اروپا هیچ مشکلی با اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان ندارد بلکه خواستار پیشرفت و آبادانی این کشور است.

وی با تأکید بر اراده اروپا برای همکاری با حزب تحریک انصاف در همه زمینه‌های مشترک و مورد علاقه دو طرف، گفت: این اتحادیه با هر پروژه‌ای که به پیشرفت و آبادانی پاکستان منجر شود موافق و آماده همکاری است.

کاتن همچنین به آمادگی اعضای اتحادیه اروپا برای سرمایه گذاری در پاکستان اشاره کرد و وعده داد که این اتحادیه برای برداشتن موانع موجود از جمله خروج این کشوراز فهرست سیاه حامیان مالی تروریسم کمک خواهد کرد.

همچنین عمران خان، در دیدار با سفیر انگلیس در اسلام آباد اعلام کرد: مصمم به بازگرداندن سرمایه‌هایی که از سوی مقامات سابق پاکستانی اختلاس شده و در این کشور نگهداری می‌شود،هستیم.

در چنین شرایطی عمران خان اعلام کرد:هر هفته به سؤالات مردم پاکستان پاسخ خواهم داد و تمامی وزرای دولت من نیز باید ارتباط مستقیم با مردم را حفظ کنند.این در حالی است که،اداره حسابرسی ملی پاکستان عمران خان را به اتهام سواستفاده از هلیکوپتر دولتی احضار کرد.

در خبر دیگری،برخی منابع از تلاش پاکستان برای توسعه ظرفیت‌های علمی با هدف تولید و کنترل پهپادهای پیشرفته نظامی با مشارکت چین خبر دادند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ