اخبار کوتاه اقتصادی
اعلام روزانه نرخ ارز برای مردم در سامانه سنا

میانگین نرخ انواع ارزبرای اطلاع عموم مردم جامعه به صورت ساعتی و روزانه در سامانه «میانگین موزون سنا» به آدرس

https:ررwww.sanarate.irمنتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، نرخ های اعلام شده در این سایت، بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارز بر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز (سنا) توسط صرافی های مجاز کل کشور است. ‌لازم به تاکید است از آنجا که نرخ های اعلامی در این سایت براساس معاملات قطعی هستند، بنابراین این نرخ ها برآیند واقعی نرخ ارز در کشور بوده و مبنای عمل برای فعالان اقتصادی است.‌

بر اساس اعلام بانک مرکزی خرید وفروش ارز خارج از شبکه قانونی می تواند با مخاطرات و زیان همراه باشد.

راه اندازی بزرگترین پویش ملی نوسازی مناطق زلزله زده

اپراتور اول تلفن همراه با حمایت جامعه هنری و مطبوعاتی کشور بزرگترین پویش ملی نوسازی مناطق زلزله زده را راه اندازی کرد.

به گزارش خبرنگارما، همزمان با بیست و چهارمین سالگرد تأسیس اپراتور اول تلفن همراه و با حضور هنرمندان سینما و خبرنگاران رسانه‌های گروهی، کد دستوری #۲۴* به منظور دریافت کمک‌های آحاد جامعه برای نوسازی مناطق زلزله زده کشور راه اندازی شد و در بدو امر ۵ میلیارد تومان برای این مساله اختصاص یافت.

شرایط ترخیص کالاهای ممنوعه وارده قبلی اعلام شد

شرایط ترخیص کالاهای ممنوعه‌ای که قبل از ممنوعیت واردات، به گمرک وارد یا ثبت سفارش شده‌اند، اعلام شد.

مجتبی خسروتاج معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به فرود عسگری رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران نوشت: چنانچه کالاهای وارده به یکی از بندهای زیر مرتبط باشد قابلیت ترخیص را دارند:

۱ ثبت سفارش بانکی این اقلام بایستی قبل از ۳۰ خرداد۱۳۹۷ توسط شبکه بانکی تأمین ارز شده باشد.

۲- چنانچه بدون انتقال ارز آمده باشد، ثبت سفارشات آنها قبل از ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ و بارنامه حمل آنها به تاریخ ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ و ماقبل آن باشد.

آمادگی انبوه‌سازان برای ساخت واحدهای مسکونی کوچک متراژ

انبوه سازان برای حل شکاف عمیق بین عرضه و تقاضای مسکن برای ساخت واحدهای مسکونی کوچک متراژ و میان متراژ اعلام آمادگی کردند.

این مطلب را ابوالقاسم رحیمی انارکی مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد و افزود: به زودی جلسات مشترک با انبوه‌سازان کشور برای همفکری پیرامون نحوه همکاری بانک مسکن و انبوه سازان برای ساخت واحدهای مسکونی مورد تقاضای متقاضیان مصرفی بازار مسکن برگزار خواهد شد.‌مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: واحدهایی که از این طریق احداث خواهند شد با اولویت متقاضیان خانه اولی و سایر متقاضیان مصرفی به خریداران مسکن که قصد استفاده از تسهیلات بانکی را دارند و زمان سررسید پرداخت تسهیلات به آن‌ها فرا رسیده است معرفی و واگذار می شود.

تمدید ساعت کاری بانک های استان تهران تا پایان مرداد

شورای هماهنگی بانک ها اعلام کرد: با توجه به تداوم شرایط جوی و ضرورت مدیریت انرژی، ساعت های کاری بانک ها و موسسه های اعتباری استان تهران تا پایان مرداد همان ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه باقی می‌ماند.

به گزارش ایرنا، اطلاعیه شورای هماهنگی بانک‌ها می‌افزاید: باتوجه به نامه هفدهم مرداد ۹۷ استاندار تهران، ساعت شروع به کار همه بانک ها و موسسه های اعتباری در استان تهران از تاریخ بیستم لغایت سی و یکم مرداد ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح است.

ذوب آهن ریل مورد نیاز مترو اصفهان را تأمین می کند

مجتمع ذوب آهن اصفهان تأمین ریل مورد نیاز احداث خطوط مترو این شهر را به عهده گرفت.

مهندس یزدی زاده مدیرعامل مجتمع ذوب آهن اصفهان با اعلام این مطلب گفت: همچنین ریل مورد نیاز راه آهن جمهوری اسلامی بر اساس استاندارد های اروپا توسط ذوب آهن تولید می شود و تا کنون هم بیش از ۲۵۰۰ تن از این نوع محصول تولید شده است.

وی تامین کک و آب مصرفی مورد نیاز تولید را دو چالش فراروی ذوب آهن دانست و گفت : با اجرای پروژه هایی مانند آبزدایی از لجن کنورتور، انتقال پساب شهرهای اطراف و کاهش مقدار آب مصرفی به ازای تولید هر کیلو محصول بحران کمبود آب را مدیریت می کنیم.

مهندس یزدی زاده به دیگر چالش فراروی ذوب آهن پرداخت و گفت : حداکثر بهره مندی از معادن زغالسنگ داخلی صورت می گیرد و در صورت نیاز، تامین کک از طریق واردات را برنامه ریزی کرده ایم .

Email this page

نسخه مناسب چاپ