اخبار کوتاه خارجی
 

محمدصلاح؛ بهترین بازیکن لیگ برتر

مهاجم مصری باشگاه لیورپول توانست عنوان بهترین بازیکن لیگ جزیره را از دید اتحادیه لیگ برتر انگلستان کسب کند. به‌ گزارش ‌ایسنا، با انتخاب اتحادیه لیگ جزیره، محمد صلاح، مهاجم مصری باشگاه لیورپول به عنوان بهترین بازیکن فصل لیگ جزیره انتخاب شد.پیش از این صلاح توانسته بود جوایزی هم‌چون بهترین بازیکن لیگ جزیره از دید هواداران، بهترین بازیکن فصل باشگاه لیورپول و همچنین خرید برتر این باشگاه را کسب کند. همچنین صلاح با ۳۱ گل زده در آستانه “آقای گلی” لیگ جزیره هم قرار دارد.

پایان لیگ روسیه در روز گلزنی آزمون

روبین کازان در آخرین هفته لیگ یک روسیه با گلزنی مهاجم ایرانی‌اش برابر کراسنودار مساوی کرد و دو تیم آمکار و اخمت گروزنی هم به تساوی دست یافتند. دیدار‌های هفته سی ام و پایانی لیگ یک روسیه عصر دیروز به ورت همزمان برگزار شد که در یکی از مهمترین بازی‌ها روبین کازان برابر کراسنودار قرار گرفت. این دیدار با تساوی یک بر یک به پایان رسید. سردار آزمون گل مساوی کازان را در دقیقه ۸۸ وارد دروازه میزبان کرد. مهاجم ایرانی ۹۰ دقیقه برای تیمش بازی کرد.در دیگر بازی مهم آمکار برابر اخمت گروزنی قرار گرفت که این دیدار بدون گل به پایان رسید. میلاد محمدی در ترکیب اصلی گروزنی حضور داشت و ۹۰ دقیقه بازی کرد اما سعید عزت اللهی فرصت بازی برای آمکار را پیدا نکرد.کازان با ۳۸ ، گروزنی با ۳۹ و آمکار با ۳۵ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های دهم، نهم و سیزدهم قرار گرفتند.

اتلتیکو و بارسا در آستانه توافق برای انتقال گریزمان

پس از آخرین بازی اتلتیکو در لالیگا و شاید هم زودتر(پس از بازی فینال لیگ اروپا) گریزمان تصمیم نهایی خود برای فصل بعد را اعلام خواهد کرد. به گزارش “ورزش سه”، گریزمان از ابتدای فصل در حال مذاکره با مسئولان بارسلوناست و به نظر می رسد که این قضیه پیچ در پیچ در حال حل شدن است. ستاره فرانسوی از چند ماه پیش خبر از علاقه خود برای رفتن به بارسلونا داده و دیه‌گو سیمئونه هم از این موضوع مطلع است. اگر همه چیز خوب پیش برود، گریزمان با قراردادی ۵ ساله به ارزش ۱۱۵ یا ۱۲۰ میلیون پیراهن بارسا را به تن خواهد کرد. شماره پیراهن او هم از قبل مشخص شده است.

۵ اتفاقی که برای نخستین بار در جام جهانی ۲۰۱۸ خواهیم دید

بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه قرار است که بزرگ‌ترین و پرتماشاگرترین جام جهانی فوتبال در تاریخ باشد. سایت ورزش RTفهرستی از اتفاقاتی که قرار است برای نخستین بار در این بازی‌ها بیافتد را تهیه کرده است.

۱- تکنولوژی ویدیویی کمک داور ( VAR):برای نخستین ‌بار در تاریخ جام جهانی داوران بازی‌ها در لحظات حساس برای تصمیم‌گیری از تکنولوژی رباتیک کمک می‌گیرند.

۲- تشویق ایسلندی:ایسلند با وجود این که فقط ۳۳ هزار نفر جعیت دارد در مسابقات اخیر فوتبال شور و شوق خاصی را نشان داده است.در جام جهانی امسال تشویق ایسلندی جالب توجه خواهند بود.

۳- آخرین حضور رونالدو؟ کریستیانو رونالدو، یکی از ستاره‌های فوتبال جهان به احتمال زیاد امسال آخرین جام جهانی خود را تجربه می‌کند.

۴- پر تماشاگرترین جام جهانی: فینال این مسابقات حدود یک میلیارد تماشاگر خواهد داشت.

۵- آشتیل، گربه پیشگو:با مرگ پائول، اختاپوس پیشگوی جام جهانی، پیش‌بینی بازی‌های امسال به دستان آشیل سپرده می‌شود. این گربه که ناشنوا است در موزه هرمیتاژ در سن پترزبورگ زندگی می‌کند.آشیل با انتخاب بین دو ظرف غذا بازی‌های پیش‌بینی خواهد کرد. در کدام از این ظرف‌ها پرچم یک کشور را دارد. آشیل در بازی‌های جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷، ۷۵ درصد نتایج را درست حدس زده است.پیش‌بینی‌های اختاپوس مشهور ۸۵ درصد درست بوده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ