اخبار کوتاه خارجی
 

اعتراض گسترده بازیکنان فوتبال آمریکایی به ترامپ

تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ NFLبه روش‌های مختلف اعتراض خود را به رئیس جمهوری آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل نشان دادند.

به‌ گزارش موندو دپورتیوو، تعداد زیادی از بازیکنان حاضر در لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی (NFL) دیروز برابر دونالد ترامپ ایستادند. آنها هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در هفته‌ نخست پیش فصل اعتراض خود را به رئیس جمهوری این کشور نشان دادند.

زانو زده، مشت‌های بالا برده، نشستن در نیمکت یا انتظار در رختکن روش‌های اعتراض این بازیکنان به ناعدالتی جامعه و خشونت پلیس نسبت به سیاهپوست های آفریقایی ــ آمریکایی‌ بود.‌به نوشته رسانه‌های آمریکایی در دیدار دولفینز میامی با تامپا بای کوبانرز، هنگام نواخته شدن سرود ملی بازیکنان تیم میزبان دست‌های مشت کرده خود را بالا بردند.‌در فیلادلفیا هم چند بازیکن هنگام نواخته شدن سرود در دیدار برابر نیواورلئان از رختکن خارج نشدند.‌ NFLمحبوب‌ترین لیگ آمریکا است و فوتبال آمریکایی ورزشی است که بیشترین پول‌ها در آن جا بجا می‌شود.

ارزانی به سیتی پیوست

منچستر سیتی از توافق نهایی با دانیل ارزانی خبر داد.

به گزارش سایت منچستر سیتی، دانیل ارزانی بازیکن ایرانی تیم ملی فوتبال استرالیا به منچستر سیتی پیوست.‌صفحه سیتی در توییتر از رسمی شدن توافق با ارزانی سخن به میان آورد تا این بازیکن فصل جدید را در رقابت های لیگ برتر انگلیس به میدان رود.ارزانی توسط کارلوس کی روش هم به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد اما او تصمیم گرفت که برای تیم ملی فوتبال استرالیا در جام جهانی ۲۰۱۸ به میدان برود.

مودریچ درتمرینات رئال مادرید

هافبک کروات رئال مادرید با یک پیام خیال هواداران تیم اسپانیایی را از ماندنش در این تیم راحت کرد.

به‌ گزارش آس، در روزهای اخیر شایعه جدایی لوکا مودریچ از رئال مادرید و پیوستن او به اینتر به گوش می‌رسید. با این حال هافبک کروات رئال مادرید در این باره صحبتی نکرد اما اکنون به نظر می‌رسد او از ماندنش در تیم اسپانیایی کاملا مطمئن است.

مودریچ در یک توئیت با منتشر کردن عکسی از خود نوشت: به تمرینات بازگشتم.این پیام ساده هواداران مادرید را آرام کرد. آنها ترس از دست دادن یکی از بهترین مهره‌های تیمشان را داشتند.چهارشنبه همین هفته‌ سفیدپوشان در سوپر جام اروپا به مصاف اتلتیکومادرید می‌روند و انتظار می‌رود یولن لوپتگی، مودریچ را برای این بازی فرا بخواند.

تمدید قرارداد رضایی با شارلوا

مهاجم ایرانی قرارداد خود را با شارلوا چهار فصل دیگر تمدید کرد.

به گزارش ایسنا، کاوه رضایی مهاجم ایرانی شارلوا که عملکرد خوبی در این تیم بلژیکی داشته است با موافقت سران این تیم، قراردادش را ۴ فصل دیگر تمدید کرد.غیر از رضایی، امید نورافکن و علی قلی زاده هم در تیم شارلوا توپ می زنند.

«لیونل مسی» کاپیتان بارسلونا شد

«لیونل مسی» ستاره آرژانتینی به عنوان کاپیتان نخست تیم فوتبال بارسلونا اسپانیا برای فصل جدید معرفی شد.

به گزارش آس؛ باشگاه بارسلونا پس از جدایی «آندرس اینیستا» و حضورش در تیم ویسل کوبه ژاپن، دیروز باشگاه بارسلونا به طور رسمی «لیونل مسی» ستاره تیم ملی آرژانتین و رکورددار گلزنی در این باشگاه را به عنوان کاپیتان نخست خود در فصل جدید معرفی کرد.‌«سرخیو بوسکتس»، «جراد پیکه» و «سرخیو روبرتو» که همگی از ارکان های اصلی بارسلونا هستند هم به عنوان کاپیتان های دوم تا چهارم تیم معرفی شدند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ