اخبار کوتاه داخلی
 

الهه احمدی، پرچمدار جدید کاروان ایران در بازی‌های آسیایی

پس از مصدومیت کیمیا علیزاده، الهه احمدی به عنوان پرچمدار کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی شد.

به گزارش ایسنا، ستاد عالی بازی ها در جلسه فوق العاده خود در مورد پرچمدار جدید کاروان ایران در بازی های آسیایی تصمیم گیری کرد و در نهایت الهه احمدی از رشته تیراندازی به عنوان پرچمدار جدید کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا معرفی شد.

پرونده مهدی ترابی در مرحله تحقیقات فدراسیون فوتبال

کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال درباره وضع پرونده مهدی ترابی و شکایت باشگاه تراکتورسازی اطلاعیه صادر کرد. به گزارش فدراسیون فوتبال، جلسه رسیدگی به پرونده مربوط به مهدی ترابی و شکایت باشگاه تراکتورسازی دیروز در محل کمیته وضعیت بازیکنان و مربیان فدراسیون فوتبال تشکیل شد و از آنجا که محتویات این پرونده محرمانه تلقی می شود، کمیته وضعیت و طرفین پرونده مجاز به ارائه اطلاعات نیستند.این پرونده کماکان در مرحله تحقیقات است و بدیهی است پس از پایان تحقیقات و نهایتا اتخاذ تصمیم در باره موضوع، مراتب به صورت رسمی و از طریق سایت فدراسیون فوتبال اطلاع رسانی خواهد شد.

مهاجم مد نظر شفردر تست پزشکی

مهاجم نیجریه‌ای فصل قبل استرشوندز برای انجام تست‌های پزشکی وارد ایران شد. به گزارش ایسنا، الحاجی گرو، مهاجم نیجریه‌ای مدنظر استقلال وارد تهران شد تا در صورت موفقیت در تست پزشکی با استقلالی‌ها قرارداد امضا کند. این مهاجم که سابقه هم‌تیمی بودن با سامان قدوس در اوسترشوندز را دارد، تست‌های پزشکی خود را در ایسمارک پشت سر خواهد گذاشت و در صورت توافق با مدیران آبی‌های پایتخت قراردادی دو ساله را با استقلال امضا خواهد کرد.

رقابت ایران با چین تایپه در جام کنفدراسیون والیبال آسیا

برنامه جدید مسابقات تیم ایران در جام کنفدراسیون والیبال آسیا (VAC)، پس از تغییر گروه بندی مسابقات مشخص شد که براساس آن تیم ایران با استرالیا و چین تایپه در یک گروه قرار گرفت.

به گزارش فدراسیون والیبال، جام کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC کاپ) از امروز تا ۲۴ مرداد در شهر تایپه پایتخت چین تایپه برگزار می شود.

پیش از این قرار بود تیم ایران در گروه دوم این رقابت ها به مصاف تیم های چین و چین تایپه برود ولی چینی ها به دلیل مشکلات سیاسی با میزبان، از حضور در رقابت ها انصراف دادند. پس از کناره گیری چین، گروه بندی مسابقات هم تغییر کرد و ایران با استرالیا و چین تایپه هم گروه شد.

برنامه مسابقات تیم ایران در مرحله مقدماتی این رقابت ها هم به شرح زیر است (ساعت ها به وقت تهران):

امروز ساعت ۱۵:۳۰، ایران – چین تایپه

فردا ساعت ۱۵، ایران – استرالیا

اعزام جوانترین تیم بوکس ایران به جاکارتا

تیم ملی بوکس با کوچک‌ترین تیم و سبک‌ وزن‌های خود عازم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا می‌شود تا تاریخ‌سازی کند.

به گزارش ایسنا،‌ بوکس ایران در سنگین وزن‌ها یکی از شانس‌های مدال کاروان ایران در دوره‌های گذشته بازی‌های آسیایی بود اما در هجدهمین دوره این رقابت‌ها، به دلیل حذف اوزان سنگین کسب مدال این رشته در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است چرا که بر خلاف ایران، سایر کشورهای آسیایی در سبک وزن‌ها بوکسورهای خوبی دارند که در آسیا و جهان مدال آور بوده‌اند.با این وجود، کادرفنی فعلی تیم ملی بوکس (اکبر احدی و علی مظاهری) با سه بوکسور جوان و سبک وزن خود عملکرد قابل قبولی را در رقابت‌های تدارکاتی از خود بر جای گذاشته‌اند. همین مساله سبب شده است مسئولان و مربیان تیم ملی امید زیادی برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا داشته باشند.تیم فعلی و اعزامی به جاکارتا، با حضور نفراتی چون:

۱- امید احمدی‌صفا بوکسور وزن ۴۹ کیلوگرم: ۲۴ سال

۲- سجاد کاظم‌زاده بوکسور وزن ۶۹ کیلوگرم: ۲۲ سال

۳- شاهین موسوی بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم: ۲۲ سال

رقبای اصلی بوکسورهای ایران در جاکارتاکشورهای قزاقستان، ازبکستان، تایلند، مغولستان، چین و حتی خود کشور اندونزی، به ترتیب از مدعیان اصلی کسب مدال در اوزان سبک هستند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ