اخبار کوتاه
انتشار تمامی قراردادهای بالای ۲۵۰ میلیون تومان در شهرداری تهران

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران گفت: تمامی قراردادهای با مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان و بالاتر در شهرداری تهران بر روی سامانه شفافیت قراردادها منتشر می‌شود.

حجت‌الله میرزایی با بیان اینکه در فصل اول برنامه پیشنهادی پنج‌ساله سوم توسعه که چندی پیش به شورای شهر تهران تقدیم شد، شفافیت یکی از اصول مهم مدیریت شهری قلمداد شده است، تاکید کرد: شهروندان باید از تمامی قراردادهای درون شهرداری مطلع باشند و در همین جهت، پارسال با راه‌اندازی سامانه شفافیت، در فاز اول تمامی قراردادهای بالای یک میلیارد تومان در این سامانه منتشر شد.

ساماندهی کارتن خوابها در آستانه سرمای هوا

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برنامه ریزی گسترده و آمادگی کامل مدیریت شهری برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان اجتماعی از جمله کارتن خواب ها و بی خانمان‌ها در آستانه فصل سرما خبرداد.

ولی الله شجاع پوریان گفت: کمک به بی خانمان ها، جدای از تکالیف قانونی، وظیفه‌ای دینی، انسانی و ملی است، لذا همه بخش‌های مختلف شهرداری از چند ماه گذشته اقدامات و برنامه‌های لازم برای آغاز فصل سرما را تدوین کرده‌اند و با شناسایی و آسیب شناسی کمبودها، نقاط ضعف و اقشار آسیب‌پذیر، تا چند روز آینده شیوه نامه ای برای تمهید شرایط و آمادگی مناطق ابلاغ خواهد شد. معاون شهردار تهران افزود: مراکز بهاران، پرتو، مددسراها، گرمخانه‌ها، مراکز مادر و کودک امسال مقدمات و تمهیدات لازم برای ورود به فصل سرما را پیش بینی کرده‌اند.

فاز جدید مقابله با جانوران موذی تهران اجرا می شود

مدیر عامل شرکت ساماندهی شهرداری تهران از اجرای طرح هردانش آموز یک رئیس ساماندهی با همکاری آموزش وپرورش خبرداد وگفت :این طرح بزودی به طور پایلوت در منطقه ۱۷ شهرداری تهران اجرا می شود.

مهندس حمید رضا تحصیلی درباره این طرح اظهارداشت: در جهت فرهنگ سازی و کنترل مزاحمت های شهری بنا داریم دانش آموزان را با انواع مزاحمت های شغلی وآلودگی های محیطی درقالب طرحی ویژه برای جلوگیری از وقوع حوادث مرتبط آشنا کنیم. تحصیلی در ادامه به راه اندازی کمیته های علمی با همکاری دانشگاه های مطرح کشور برای کنترل ومبارزه با جانوران موذی شهری اشاره کرد وگفت: با بهره گیری از پتانسیل ها وتجربیات دانشگاهی به طور حتم خواهیم توانست بیش ازپیش در زمینه کنترل جانوران موذی شهری موفق تر عمل کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ