اخبار کوتاه خارجی
 

هشدار مدیر باشگاه بایرن به کواچ

کارل هاینس رومنیگه مدیر اجرایی باشگاه بایرن مونیخ به نیکو کواچ سرمربی کروات این تیم درباره جایگاه و نتایج شاگردانش در لیگ فوتبال آلمان هشدار داد.به گزارش ایرنا، شبکه «ESPN» با انتشار گزارشی نوشت: به نظر می‌ رسید که پیروزی ۵ بر یک اخیر بایرن مونیخ در لیگ قهرمانان اروپا مقابل بنفیکا تا حدودی توانسته باشد به کواچ درباره آینده شغلی ‌اش اطمینان خاطر بدهد اما مدیر اجرایی پرافتخارترین باشگاه آلمان روی این فرضیه خط بطلان کشید.رومنیگه با اشاره به وضعیت متزلزل بایرن مونیخ مدافع عنوان قهرمانی بوندس ‌لیگا و نتایجی که باعث شده تیم در رده پنجم جدول قرار بگیرد، درباره آینده کواچ گفت :«من می ‌ببینم که سرمربی تیم در حال جنگیدن است و آماده شده تا تغییراتی را در تیمش انجام دهد. در واقع او باید تغییراتی در وضعیت تیمش ایجاد کند. ما می‌ خواهیم به نیکو کواچ یک فرصت دیگر بدهیم. در نهایت این نتایج هستند که اهمیت دارند. ما نمی ‌خواهیم که فصل را در رده پنجم به پایان برسانیم.»

میزبانی جام ملت‌های آفریقا از کامرون گرفته شد

کنفدراسیون فوتبال آفریقا میزبانی جام ملت‌های این قاره در سال ۲۰۱۹ را از کامرون پس گرفت.به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از دیلی استار، قرار بود کامرون میزبان رقابت‌های جام ملت‌های آفریقا در سال ۲۰۱۹ شود اما این کشور به دلیل آماده نبودن و همچنین مسائل امنیتی نمی‌تواند این رقابت‌ها را در سال آینده میلادی میزبانی کند.کنفدراسیون فوتبال آفریقا در دو مرحله از کشور کامرون بازدید داشت و آمادگی این کشور برای میزبانی جام ملت‌های آفریقا و برقراری نظم و امنیت را مورد بررسی قرار داد و در نهایت مشخص شد که این کشور قادر به میزبانی این رویداد نیست. به همین دلیل کنفدراسیون فوتبال آفریقا ضمن پس گرفتن میزبانی از کامرون مهلت یک ماهه‌ای را تعیین کرد که طی آن کشورهای آفریقایی تمایل خودشان را برای میزبانی جام ملت‌های آفریقا را اعلام کنند.

بازیکن پیشنهادی کی‌روش در جمع بدترین‌های تاریخ لیگ برتر

تاک اسپورت در گزارشی به ۱۰ خرید بد تیم‌های لیگ برتری در انگلیس اشاره کرد که در آن نام بازیکن پرتغالی یونایتد نیز دیده می‌شود.به گزارش ایسنا و به نقل از تاک اسپورت، از ۲۶ سال پیش که لیگ برتر انگلیس راه اندازی شد، بازیکنان خوب زیادی فرصت بازی در این لیگ را به دست آوردند. البته در این بین بازیکنان ضعیفی نیز بودند که در این لیگ به میدان رفتند و هنوز بعد از سال‌ها در یادها ماندند.به‌به بازیکن پرتغالی از سوی کارلوس کی‌روش به یونایتد پیشنهاد شد. فرگوسن تنها یک روز قبل از این که قراردادش را با یونایتد امضا کند این بازیکن را دید. او به هیچ وجه در یونایتد موفق نبود و بعد از انجام دو بازی و بارها انتقال قرضی به تیم‌های دیگر، از یونایتد رفت.

مرگ خلبان پاراگلایدر پس از نجات یک توریست

یک خلبان پاراگلایدار در هند پس از تلاش برای نجات سرنشین دیگر این وسیله، جان خود را از دست داد.به گزارش ایرنا، نشریه تایمز هند با انتشار این خبر از وقوع یک حادثه ناگوار در شهر کالیمپونگ در غرب ایالت بنگال این کشور خبر داد که در آن یک خلبان پاراگلایدر جان خود را از دست داده است.این خلبان ۲۲ ساله که «پوروشوتام تیمسنا» نام داشت، به همراه یک توریست اهل کشور نپال به نام «گائوراف چودهاری» در حال پرواز بودند که ناگهان ورزش بادی شدید آنها را از مسیر حرکت‌شان به سمت محل فرود منحرف کرد و خلبان هم تا آخرین لحظه تلاش قهرمانانه خود را انجام می‌دهد تا جان سرنشین را نجات دهد و به همین دلیل طوری به پاراگلایدر جهت می‌دهد که باعث می‌شود توریست ۳۵ ساله نپالی جان سالم به در ببرد. با این حال خلبان جوان پاراگلایدر که طبق اعلام مقامات محلی ۲ سال در این رشته فعالیت داشت، بر اثر ضربه شدیدی که به سرش وارد شد جان خود را از دست داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ