اخبار کوتاه داخلی
 

مشکل ارز ثانویه فدراسیون کشتی حل شد

با موافقت مسئولان وزارت ورزش و جوانان تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد با ارز ثانویه راهی مسابقات جهانی مجارستان خواهند شد.به گزارش خبرگزاری فارس، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی برای اعزام تیم ملی کشتی فرنگی و آزاد به مسابقات جهانی مجارستان اعلام کرده بود که برای اعزام ملی پوشان به این مسابقات بودجه صدهزار دلاری نیاز است که این مبلغ برای فدراسیون کشتی در شرایط فعلی بسیار مبلغ زیادی است.به همین دلیل خادم با نامه نگاری با وزارت ورزش و جوانان درخواست کرده بود تا در صورت موافقت برای اعزام به این رقابت‌ها از ارز ثانویه استفاده شود. سرانجام مسئولان وزارت ورزش و جوانان امروز اعلام کردند که با این درخواست موافقت شده و ملی پوشان کشورمان با ارز ثانویه راهی مسابقات جهانی مجارستان خواهند شد.

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان روزهای ۲۸ مهرماه تا ۳ آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.

دومین مدال برنز جودوکاران نابینا

رضا غلامی جودو کار نابینای کشورمان در مبارزه رده بندی خود با غلبه بر حریف چینی صاحب گردن آویز برنز شد.به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از جاکارتا، رضا غلامی جودو کار نابینای کشورمان در مبارزه رده بندی خود با غلبه بر حریف چینی به مدال برنز رسید.وی که با یک برد و یک باخت از رسیدن به فینال بازی ها بازماند در کمتر از یک دقیقه نماینده کشور چین را شکست داد و دومین مدال برنز مسابقات جودو نابینایان را از آن کاروان ایران کرد.

نعمتی و زندی فینالیست‌های تیروکمان

محمد رضا زندی ملی پوش رشته تیر و کمان کشورمان موفق شد به فینال این رشته راه پیدا کند.به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از اندونزی، با پایان مسابقات روز نخست تیر و کمان محمد رضا زندی به فینال رسید اما مجید کاکوش به رده بندی راه یافت. زندی در مرحله نیمه نهایی با پارک از کره جنوبی روی امتیاز ۱۳۲ به تساوی رسید اما در تیر طلایی توانست برنده باشد و به فینال برسد. زندی بعد از زهرا نعمتی دومین فینالیست تیر و کمان در روز نخست در w۱ است.

پیروزی بسکتبال با ویلچر ایران برابر چین

تیم بسکتبال با ویلچر آقایان ایران به سومین پیروزی خود در مسابقات پاراآسیایی ۲۰۱۸ دست یافت.به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه بازیهای بسکتبال با ویلچر سومین دوره بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ در جاکارتا، تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان کشورمان در سومین دیدار خود مقابل تیم قدرتمند چین قرار گرفت و در این بازی ‌به سومین پیروزی خود در این مسابقات دست یافت.در این دیدار تیم بسکتبال با ویلچر کشورمان موفق شد با نتیجه ۹۱ بر ۵۵ حریف خود را شکست دهد.

۱۴ ایراد اصلی AFC به ورزشگاه آزادی

در صورتی که پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یابد، این باشگاه باید با کمک فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش ۱۴ ایراد اصلی و هزینه‌بر ورزشگاه آزادی را رفع کند.به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس چندی پیش در مصاحبه ای مدعی شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که ورزشگاه آزادی ۲۰۰ ایراد دارد که در صورت میزبانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا باید این ایرادات برطرف شود.این در حالی است که پیگیری خبرنگار مهر در این زمینه نشان می دهد ایرادات AFCبه آزادی شامل ۱۴ بند کلی است که ترجمه آن هم در مکاتبات فدراسیون فوتبال با وزارت ورزش هم مطرح شده است تا این دو نهاد اصلی ورزش تلاش خود را برای رفع این مشکلات در صورت فینالیست شدن پرسپولیس انجام بدهند.

شیخ الصباح: قانون بازنشسته ها یک تصمیم پارلمانی است

رئیس شورای المپیک آسیا درباره قانون بازنشسته‌ها در ورزش ایران گفت: این تصمیم پارلمانی است و چنانچه در انتخاب رئیس جدید مراحل قانونی نهادهای بین المللی ورزش رعایت شود، مشکلی نیست.به گزارش ایرنا؛شیخ احمد الفهد الصباح این سخنان را در جریان دیدارسید رضا صالحی امیری با وی در حاشیه بازی های المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین در بوینس آیرس عنوان کرد.وی با اشاره به گزارش رئیس کمیته المپیک ایران درباره موضوع قانون منع بکارگیری بازنشستگان و کناره گیری برخی رئیسان فدراسیون‌ها تاکید کرد: با توجه به پارلمانی بودن این تصمیم، اگر در انتخاب رئیس جدید مراحل قانونی نهادهای بین المللی ورزش رعایت شود و فرد جدید در سیستم دموکراتیک و توسط مجمع عمومی فدراسیون به عنوان بالاترین نهاد صورت گیرد، مشکل خاصی نخواهد داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ