اخبار کوتاه داخلی
 

بهرام شفیع به رحمت ایزدی پیوست

بهرام شفیع گزارشگر سابق برنامه‌های ورزشی تلویزیون و مجری برنامه ورزش و مردم دیروز جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام شفیع مجری قدیمی و با سابقه تلویزیون که علاوه بر اجرای برنامه ورزش و مردم، رئیس فدراسیون هاکی هم بود،بر اثر سکته قلبی در یکی از بیمارستان های تهران درگذشت.شفیع هر جمعه برنامه ورزش و مردم را روی آنتن می برد و صبح جمعه گذشته هم در این برنامه حضور داشت. شفیع که متولد سال ۱۳۳۵ بود، دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه تهران و مدرک دوره‌ ارشد تهیه‌کنندگی و گزارشگری بود.وی از سال ۱۳۸۴ به عنوان رئیس فدراسیون هاکی هم فعالیت می کرد.

صعود ۴۶ پله ای برانکو

در رنکینگ‌ بهترین مربیان فوتبال دنیا برانکو ۴۶ پله صعود کرد اما امیر قلعه‌نویی و علی دایی ۱۲ و ۳ پله سقوط کردند.به گزارش خبرگزاری فارس، در جدید‌ترین رده‌بندی مربیان فوتبال باشگاهی جهان که توسط سایت کلاب‌ورلد‌رنکینگ انجام شد، برانکو ایوانکوویچ‌ سرمربی کروات پرسپولیس با کسب ۲۷۵۱ امتیاز از رده ۲۲۸تا ۱۸۲ یعنی ۴۶ پله صعودکرد.همچنین امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان ۱۶۷۷ امتیاز گرفت و از رده ۳۰۶ تا ۳۱۸ با ۱۲ پله نزول مواجه شد.علی دایی که سایپا را هدایت می‌کند، ۵۷۵ امتیازگرفت و از رده ۶۴۹ تا ۶۵۲(۳پله) نزول کرد.در این گزینش همچنین ارنستو والورده با کسب ۱۴۸۸۸ امتیاز مربی برتر جهان شد. در حالیکه دیگو سیمئونه از تیم اتلتیکومادرید با ۱۴۱۰۸ امتیاز و رناتو گائوچو از گرمیو با ۱۳۴۷۴ امتیاز دوم و سوم

شدند.

مهدی کامرانی به تیم بسکتبال شیمیدر پیوست

عضو پیشین تیم ملی بسکتبال ایران برای حضور در فصل جدید لیگ برتر این رشته به تیم شیمیدر پیوست.به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال شیمیدر تهران که خود را برای حضور در فصل جدید رقابت های لیگ برتر آماده می کند با مهدی کامرانی گارد راس پیشین تیم ملی ایران به توافق رسید. کامرانی که یکی از بازیکنان نسل طلایی بسکتبال ایران به شمار می رود پیش از این در لیگ چین بازی می کرد.

۴ مدال نقره و برنز برای پیشکسوتان کشتی

فرخ هدایتی و علیرضا کتابی به مدال نقره و غلامرضا پورسلاخ و مهدی صدری به مدال برنز رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی پیشکسوتان جهان در روسیه دست یافتند.به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی پیشکسوتان جهان در شهر پرم کشور روسیه برگزار شد که با توجه به مخالفت شورای برون مرزی و منتفی شدن اعزام تیم ملی پیشکسوتان به این رقابت ها، تعدادی از نفرات این تیم به صورت شخصی در این مسابقات حضور یافتند.بر این اساس فرخ هدایتی و علیرضا کتابی در اوزان ۶۲ و ۷۰ کیلوگرم گروه Bبه مدال نقره رسیدند و غلامرضا پورسلاخ در وزن ۱۳۰ کیلوگرم گروه Aو مهدی صدری در وزن ۱۰۰ کیلوگرم گروه Cصاحب مدال برنز شدند.

باباصفری در دیدار با نماینده رژیم صهیونیستی حاضر نشد

سنگربان لژیونر تیم ملی هندبال ایران در دیدار تیمش با نماینده رژیم صهیونیستی حضور پیدا نکرد.به گزارش خبرگزاری فارس‌ تیم استوابخارست رومانی در رقابت‌های کاپ اروپا به مصاف نماینده رژیم صهیونیستی رفت و توانست با نتیجه ۲۵ بر۲۳ به پیروزی برسد.محسن باباصفری، دروازه‌بان تیم ملی هندبال که عضو تیم استوابخارست است در این بازی به دلیل به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی و در دفاع از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران برای تیمش به میدان نرفت. بازی برگشت این دو تیم هم قرار است روز جمعه در سرزمین‌های اشغالی برگزار شود که باباصفری در سفر تیمش را همراهی ‌نخواهد کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ