اخبار کوتاه داخلی
 

حدادی با شینجیانگ چین به توافق رسید

ستاره تیم ملی بسکتبال ایران به یک تیم چینی پیوست.به گزارش ایسنا، حامد حدادی که به چین سفر کرده در نهایت با تیم شینجیانگ به توافق رسید و قراردادش را برای حضور در ترکیب این تیم امضا کرد.حدادی که در فصل‌های اخیر ورزش حرفه ای خود در لیگ چین

(‌CBA) بوده، امسال نیز در چین خواهد بود و در لیگ این کشور دست به توپ می شود.ستاره تیم ملی ایران سابقه قهرمانی در لیگ چین را هم دارد. او با سیچوان قهرمان این مسابقات شده است.

آزادکاران ایران قهرمان جام الروسا روسیه شدند

تیم منتخب کشتی آزاد ایران در آخرین دیدار خود در رقابت های بین‌المللی جام الروسا در مسکو با پیروزی قاطع ۶ بر صفر مقابل گرجستان، به عنوان قهرمانی دست یافت.به گزارش ایرنا، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام الروسا روزهای ۱۰ و ۱۱ آذر در شهر مسکو روسیه و با حضور پنج تیم روسیه، ایران، گرجستان، آذربایجان و ازبکستان و در ۶ وزن المپیکی برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب چهار پیروزی به عنوان قهرمانی این مسابقات دست یافت. پس از تیم ایران تیم های روسیه و ازبکستان به ترتیب دوم و سوم شدند.تیم ایران در آخرین مسابقه خود برابر گرجستان قرار گرفت که ملی پوشان ایران با نتیجه ۶ بر صفر حریف خود را شکست دادند و جام قهرمانی را بالای سر بردند.نادر حاج آقانیا در وزن ۵۷ کیلوگرم (۴ بر ۲)، پیمان بیابانی در وزن ۶۵ کیلوگرم (حریف به روی تشک نیامد)، امیرحسین کاووسی در وزن ۷۴ (۱۰ بر صفر)، احمد بذری در وزن ۸۶ کیلوگرم

(۱۳ بر صفر)، عباس فروتن در وزن ۹۷ کیلوگرم (با ضربه فنی) و یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم (۱۰ بر صفر) حریفان خود را شکست دادند.

شطرنج ایران در المپیاد جهانی پنجم شد

تیم ایران عنوان پنجم المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال شطرنج را از آن خود کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، رده‌بندی نهایی المپیاد جهانی شطرنج زیر ۱۶ سال، اعلام شد و تیم کشورمان در رده پنجم مسابقات قرار گرفت.ایستادن ایران در رده پنجم در شرایطی است که پیش از شروع مسابقات نیز از ایران به عنوان شانس پنجم قهرمانی یاد می شد.در پایان المپیاد جهانی زیر ۱۶ سال، ازبکستان به مقام قهرمانی رسید و تیم‌های هند و چین رده های دوم و سوم را از آن خود کردند. همچنین تیم بلاروس عنوان چهارم مسابقات را از آن خود کرد.

ناظم‌الشریعه: محک خوردن بازیکنان برایمان مهم است

تیم ملی فوتسال ایران تهران را به مقصد اسلواکی جهت شرکت در تورنمنت سه جانبه فوتسال که با حضور تیم های ایران، روسیه و اسلواکی برگزار می شود، ترک کرد.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، تیم ملی فوتسال بزرگسالان تهران را به مقصد وین و سپس اسلواکی ترک کرد تا در تورنمنت سه جانبه اسلواکی حضور یابد.سید محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال بزرگسالان درباره حضور در تورنمنت اسلواکی گفت: در اردوی نهایی متصل به اعزام ، بازیکنان لژیونر نیز به تیم اضافه شده اند.در تورنمنت اسلواکی با تیم های روسیه و اسلواکی بازی خواهیم کرد. در این تورنمنت بدون شک کسب تجربه؛ اعتماد به نفس و محک خوردن بازیکنان حائز اهمیت بوده و نتیجه برایمان مهم نیست.

دومین شکست دختران هندبالیست ایران در آسیا

دختران هندبالیست ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های قهرمانی بانوان آسیا هم شکست خوردند.به گزارش ایسنا، تیم ملی بانوان هندبال ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا مقابل استرالیا قرار گرفت که این بازی را با نتیجه ۲۴ بر ۲۹ واگذار کرد.دختران هندبالیست ایران در نخستین دیدار هم مقابل قزاقستان شکست خورده بودند. تیم ملی هندبال ایران باید در سومین دیدار خود مقابل ژاپن بازی کند که این دیدار سه شنبه ۱۳ آذرماه انجام خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ