اخبار کوتاه داخلی
 

شکست ذوب آهن مقابل پرسپولیس

تیم فوتبال پرسپولیس با برتری یک بر صفر برابر ذوب آهن به رده سوم جدول صعود کرد.به گزارش ایسنا‌ تیم‌های فوتبال پرسپولیس و ذوب‌آهن در تنها دیدار معوقه هفته یازدهم در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تک گل شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ۱۴ به سود شاگردان برانکو به پایان رسید تا پرسپولیس با ۲۷ امتیاز به رده سوم صعود کند. ذوب‌آهن نیز در دقیقه ۸۸ با اخراج فخرالدینی ۱۰ نفره به کار خود ادامه داد.

اردوی یک ماهه ملی‌پوش دوومیدانی در آنکارا

دونده ملی پوش کشورمان اردوی یک ماهه‌ای را در کشور ترکیه و شهر آنکارا برگزار خواهد کرد.به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس‌ علی خدیور دونده ۴۰۰ متر کشورمان که خود را برای حضور در رقابت‌های سال آینده آماده می‌کند، قرار است با موافقت فدراسیون اردوی یک ماهه‌ای را در کشور ترکیه برگزار کند.خدیور در کمپی در شهر آنکارا حضور خواهد داشت و فردین محمدزاده مربی وی هم او را همراهی می‌کند.

شکست سنگین تیم هندبال بانوان برابر ژاپن

تیم ملی هندبال بانوان ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر ژاپن شکست خورد.به گزارش خبرنگار مهر، هندبالیست های ایران در سومین دیدار خود در این بازیها به مصاف تیم ژاپن میزبان این رقابتها رفتند و در نهایت با نتیجه سنگین نتیجه ۳۱ بر ۸ مقابل حریف شکست خوردند. پیش از این تیم هندبال بانوان ایران برابر تیم های قزاقستان و استرالیا نیز متحمل شکست شده بود.ملی پوشان کشورمان امروز در آخرین بازی دور مقدماتی به مصاف تیم نیوزلند خواهند رفت.

جوانان تنیس روی میز‌ ایران در رده هفتم جهان

ایران در رده هفتم مسابقات تنیس روی میز تیمی جوانان جهان ایستاد تیم تنیس روی میز جوانان ایران با غلبه بر رقیب سنتی خود یعنی هند، عنوان هفتم مسابقات تیمی جهان را به دست آورد.به گزارش خبرنگار مهر، دیدار پایانی تیم تنیس روی میز جوانان در رقابت های تیمی قهرمانی جهان برای کسب جایگاه هفتم مقابل هند برگزار شد. در این دیدار پینگ پینگ بازان کشورمان موفق شدند رقیب سنتی خود را در رقابتی نزدیک شکست دهند و جایگاه هفتم جهان را کسب کنند. امین احمدیان، امیر رضا عباسی، آریا امیری و حمید شمس ترکیب تیم تنیس روی میز جوانان ایران را در رقابت‌های تیمی جهان تشکیل دادند. این برای نخستین بار بود ایران در رقابت های تیمی قهرمانی جهان شرکت کرده است.

رضایی: قوانین به کار‌گیری‌ معلولان را اجرا کنید

مدیر تیم‌های ملی والیبال نشسته زنان و مردان گفت: امیدوارم روز جهانی معلولان که یک روز نمادین است تنها با دادن یک پیام تبریک توسط مسوولان خلاصه نشود و مقررات بکارگیری معلولان در پست‌های مختلف ورزشی به اجرا در آید.هادی رضایی در گفت‌وگو با ایسنا‌ افزود: با توجه به توانمندی معلولان باید هر روز را به نام روز معلولان نام‌گذاری کنیم و آیین‌ مقررات و قوانینی که در ارگانهای مختلف دولتی و مجلس در خصوص بکارگیری معلولان در پست‌های مختلف مصوب شده به مرحله اجرا درآید.وی گفت: روز جهانی معلولان نباید تنها با دادن پیام تبریک توسط مسئولان خلاصه شود، بلکه باید آیین و مقرراتی که در خصوص جایگاه معلولان در مجلس به تصویب رسیده به مرحله اجرا درآید و عملیاتی شود.

اعزام ۳ شطرنجباز به مسابقات قهرمانی آسیا

ایران با دو شطرنجباز در بخش مردان و یک شطرنجباز در بخش بانوان در رقابت ‎های قهرمانی انفرادی آسیا شرکت خواهد کرد.به گزارش خبرنگار مهر، هفدهمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی انفرادی آسیا ۱۸ تا ۲۸ آذرماه به میزبانی فیلیپین در شهر ماکاتی برگزار خواهد شد. ایران نیز با سه شطرنجباز و در هر دو بخش پسران و دختران در این رقابت ها حضور خواهد داشت. پرهام مقصودلو، علیرضا فیروز جا و مبینا علی نسب سه شطرنجبازی هستند که از طرف فدراسیون شطرنج به محل برگزاری مسابقات قهرمانی انفرادی آسیا در فیلیپین اعزام می شوند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ