اخبار کوتاه ورزشی
 

تقدیر‌ روحانی از بیرانوند؛ دروازه‌بان سرخ‌ها سفیر نماز شد

دروازه‌بان پرسپولیس به عنوان سفیر نماز انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی و باشگاه پرسپولیس از سوی حسن روحانی، در اجلاس سراسری نماز در استان سمنان مورد تقدیر قرار گرفت و به عنوان سفیر نماز معرفی شد.

متن تقدیرنامه بیرانوند به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای علیرضا بیرانوند

با سلام و تهیت

زیباترین عبادت حق نماز است که ستون دین و معراج مومن است. همه آن‌هایی که در اقامه باشکوه‌تر نماز تلاش می‌کنند بی‌تردید در استحکام دین خداو‌ند و عروج انسان‌ها به سوی خالق مهربان کوشیده‌اند.

بدینوسیله از اهتمام ارزشمند جنابعالی در ترویج فرهنگ نورانی نماز در آوردگاه‌های ورزشی صمیمانه تقدیر و تشکر می‌نمایم.

امید است تلاش‌های خالصانه شما مورد پذیرش درگاه خداوند بزرگ قرار گیرد .

حسن روحانی

«اعتدادی» در بین نامزدهای برترین بازیکنان جهان قرار گرفت

نام بانوی فوتسالیست کشورمان در بین نامزدهای برترین بازیکنان جهان قرار گرفت.

به گزارش فارس، سایت فوتسال پلنت اسامی نامزدهای برترین بازیکنان بانوان را در جهان معرفی کرد که نام فاطمه اعتدادی با درخشش در رقابت‌های فوتسال زنان آسیا در لیست ۱۰بازیکن برتر جهان قرار گرفت. این بازیکن سال قبل در دانشگاه آزاد بازی می‌کرد و امسال در تیم مس رفسنجان با حریفان رقابت می‌کند.‌در بین برترین گلرهای جهان نیز نام فرزانه توسلی به چشم می‌خورد. توسلی امسال در لیگ با تیم نامی‌نو شرکت کرده است .

نتیجه نهایی همه گروه ها ۱۰ دی ماه(۳۱ دسامبر) اعلام خواهد شد.

سفر کاراته کاهای ایران به چین با هزینه شخصی

سرویس سیاسی – اجتماعی: کاراته کاهای ایران برای حضور در لیگ جهانی شانگهای با هزینه شخصی راهی چین شدند.

به گزارش ایرنا؛ کاراته نخستین حضور خود را در بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تجربه خواهد کرد و بر همین اساس، ورزشکاران این رشته باید در مسابقات متعدد شرکت کنند تا امتیازات لازم را برای رسیدن به سهمیه بزرگترین رویداد ورزشی جهان کسب کنند.‌با این حال، مسئولان فدراسیون که این روزها تمام فکر و توان خود را به ماندن در مدیریت این رشته معطوف کرده اند، توجه چندانی به شرایط تیم ملی ندارند .‌چهارمین مرحله سری «آ» لیگ جهانی کاراته از فردا به مدت سه روز به میزبانی چین و در شهر شانگهای آغاز می شود که تیم ملی ایران در آن حضور نخواهد داشت. ‌امیر مهدی زاده، ذبیح الله پورشیب و هامون درفشی پور سه ملی پوش کاراته ایران در مسابقات جهانی اسپانیا به همراه حسین سمندر ملی پوش سابق کشورمان با هزینه شخصی راهی چین شده اند تا در این رویداد به میدان بروند و امتیازات لازم را برای بهبود شرایط خود در رنکینگ المپیکی، کسب کنند .‌تیم ایران در حالی به این رویداد اعزام نشد که چند روز قبل ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع مالی وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد، فدراسیون کاراته ۱۰۰ درصد اعتبارات خود را دریافت کرده است.

امید است مسئولان این فدراسیون المپیکی به جای قدرت نمایی شخصی و یارکشی در کاراته نگاه خود را معطوف تیم ملی کنند، چرا که موفقیت های تیم ملی کاراته ایران در بخش مردان بود که طی ۲ سال اخیر، کاراته را به رشته ای موفق در عرصه بین المللی تبدیل کرده است.‌بلاتکلیفی در ریاست این فدراسیون و تلاش دیگر مسئولان برای انتخاب شدن به عنوان سرپرست و حفظ قدرت، اکنون تیم ملی را به انزوا برده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ