ارتش سوریه حلقه محاصره داعش در سویداء را تنگ‌تر کرد
سرویس خارجی: نیروهای سوری مناطق جدیدی در صحرای سویداء در جنوب این کشور را به کنترل خود در آورده و حلقه محاصره داعش را تنگ‌تر کردند.

نیروهای ارتش سوریه در ادامه عملیات علیه داعش در صحرای سویداء در جنوب این کشور موفق شدند در محور حومه شمال شرقی سویداء پیشروی کرده و “مغر ملحة” و “تل سنیم” در منطقه الکراع را به کنترل خود درآورند. نیروهای سوری همزمان از محور شرقی سویداء پیشروی و منطقه مهم الحصن را از لوث تروریست‌های داعشی آزاد کردند. نیروهای ارتش سوریه همچنین منطقه الصفا برجسته‌ترین پایگاه داعش در صحرای سویداء را محاصره کردند. گفته می شود عناصر داعش از مناطقی که ارتش سوریه به سمت آنها پیشروی کرده است، فرار کرده‌اند. ارتش سوریه روز یکشنبه گذشته عملیات مقدماتی خود برای آزادسازی صحرای سویداء را با حمله به مواضع و مراکز تجمع تروریست‌های داعشی در روستاهای حومه شمال شرقی سویداء آغاز کرد. تروریست‌های داعشی از منطقه صحرای سویداء در شمال شرق استان سویداء به عنوان پایگاهی برای حملات تروریستی به روستاها و مجتمع‌های مسکونی در حومه شرقی و شمال شرقی این استان استفاده می‌کنند. خبر دیگر اینکه برخی کشورها تحت فشار آمریکا،‌ انتقال تروریست های خارجی بازداشت شده در سوریه را برای اجرای عدالت علیه آنها پذیرفته و این روند آغاز شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، مقدونیه آخرین کشوری است که بازگرداندن بازداشت شدگان خارجی داعش به کشورش را پذیرفته است و در همین راستا هفت داعشی بازداشت شده توسط نیروهای دموکراتیک سوریه به مقدونیه بازگردانده شدند. در حال حاضر نزدیک به ۶۰۰نیروی خارجی وابسته به داعش یا دیگر گروه‌های تروریستی توسط نیروهای دموکراتیک سوریه (کردها) بازداشت شده‌اند.در خبری دیگرچین در واکنش به خبرهای منتشر شده مبنی بر آمادگی پکن برای مشارکت در عملیات آزادسازی ادلب سوریه، اعلام کرد که این اخبار صحت ندارد. در اولین واکنش رسمی چین به خبر روزنامه الوطن سوریه مبنی بر آمادگی پکن برای مشارکت نظامی در عملیات آزادسازی ادلب، سفارت چین در دمشق در بیانیه‌ای تاکید کرد که این خبر صحت ندارد و علت انتشار این خبر را ترجمه نادرست سخنان سفیر و وابسته نظامی چین در دمشق اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: موضع چین برای همه واضح و آشکار است و ما خواهان حل مسالمت آمیز بحران سوریه هستیم و چین هیچ نیروی نظامی در سوریه ندارد که امکان مشارکت در عملیات نظامی در کنار ارتش سوریه را داشته باشد.در رویدادی دیگررئیس سابق سازمان دفاع موشکی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، روسیه و اسرائیل می‌توانند به شرط عدم تحویل سامانه‌های موشکی “اس  –  ۳۰۰” روسیه به سوریه در زمینه دفاع موشکی همکاری داشته باشند. عوزی رابین افزود: اما اگر مسکو سامانه‌های اس  – ۳۰۰را به سوریه تحویل دهد این روابط متشنج شده و این اقدام پیامدها و مشکلات سیاسی بسیار جدی در پی خواهد داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ