استقرار گسترده نیروهای عراقی برای تأمین امنیت زائران اربعین
سرویس خارجی: برخی منابع از استقرار گسترده نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی عراق در منطقه کمربندی بغداد و شرق «الانبار» و نیز تدابیر امنیتی گسترده در بصره برای حفظ امنیت زائران اربعین حسینی خبر دادند.
این منابع اعلام کردند: نیروهای وابسته به تیپ ۲۷الحشد الشعبی ، مسئولیت امنیت جاده مواصلاتی میان بغداد و الانبار را به عهده دارند و در این راستای اقدام به بازرسی منطقه به منظور برقراری امنیت و مقابله با موارد احتمالی کرده اند. از سوی دیگر فرماندهی عملیات بصره نیز از آماده باش نیروهای این فرماندهی به منظور تامین زائران اربعین امام حسین(ع) که عازم کربلا معلی هستند و از این مسیر می گذرند، خبر داد و گفت: تدابیر امنیتی ویژه ای از سوی فرماندهی عملیات بصره به اجرا درآمده و نیروهای امنیتی به شکل گسترده برای تامین امنیت زائران اربعین امام حسین(ع) در داخل این استان تا مرز استان های مجاور مستقر شده اند.
در چنین شرایطی، نیروهای امنیتی عراق از خنثی کردن حمله اعضای گروه تروریستی داعش به پالایشگاه نفت «بیجی» در استان صلاح‌الدین خبر دادند.یک منبع امنیتی نیز از زخمی شدن چند غیرنظامی در نتیجه انفجار بمبی در شهر «بیجی» خبر داد.یک منبع امنیتی نیز از بازداشت چهار تروریست و کشف بمب‌های کنار جاده‌ای و موشک در شهر «سامرا» خبر داد.
نیروهای عراقی همچنین عملیات گسترده ای را ضد تروریست های بازمانده در غرب این کشور آغاز کردند.در خبری مرتبط، منابع اطلاعاتی عراق گفتند: «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش دستور اعدام ۳۲۰عضو این گروه را به اتهام خیانت به دولت به اصطلاح اسلامی داده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ