اظهار نظر نایب رئیس فدراسیون در باره آسیب دیدگی کیمیا علیزاده
 

نایب رئیس فدراسیون تکواندو گفت : علیزاده زمانی که این آسیب را دیده مبارزه نمی‌کرده است. او همچنین اعلام کرد برای پرچمداری کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی جاکارتا منتظر اعلام وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هستند.

زهرا سروی، نایب رئیس فدراسیون تکواندو در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سئوال که کیمیا علیزاده با توجه به آسیبی که دیده است آیا به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود یا خیر؟ اظهار داشت: این مطلب را باید از مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان جویا شد. آنها باید در این زمینه تصمیم گیری کنند. چیزی که مسلم است باید کاروان اعزامی ایران به بازی‌های آسیایی پرچمدار داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: به لحاظ این که ورزشکاری جایگزین او شده است، احتمالا رفتن به بازی‌ها امکان پذیر نیست. روال به این شکل است که آی دی کارت‌ها حکم روادید ورزشکار را دارد. به هر دلیلی که یک ورزشکار آی دی کارتش باطل شود نفر جدید جایگزین او می‌شود.

سروی در پاسخ به این سئوال که پارگی رباط صلیبی معمولا به دلیل ناآماده بودن ورزشکار و یا پر فشار بودن تمرینات رخ می‌دهد، در این باره توضیح داد: کیمیا در سطح بزرگترین رویداد ( المپیک) حضور پیدا کرده است. کادر ما هم همان کادر هستند، امیدوارم که این صحبت‌ها و حرف‌هایی که دیگران می‌زنند از روی دلسوزی و نگرانی نسبت به کیمیا باشد. قطعا کادر فنی علم لازم را دارد که چگونه ورزشکار به اوج آمادگی برسد. متاسفانه حادثه است و غیر قابل پیش‌بینی. آسیب ورزشکار نه فقط در تکواندو ،‌ بلکه در همه رشته‌ها اتفاق می افتد.

همچنین بنابر اعلام دکتر «رازی» از مطرح ترین جراحان ایران، کیمیا باید پس از فیزیوتراپی جراحی شود و بهتر است بین ۹ ماه تا یکسال از میادین قهرمانی دور بماند.

گزینه های جدید پرچمداری ایران در جاکارتا

گمانه زنی ها در باره انتخاب پرچمدار کاروان ایران در بازی های آسیایی به اوج رسید.

بعد از اینکه کیمیا علیزاده با مصدومیت شدید رسما بازی های آسیایی را از دست داد، در فرصت کم باقی مانده تا شروع این رقابت ها در اندونزی باید مسئولان ورزش کشور پرچمدار را معرفی و برنامه ریزی لازم را برای اعزام او صورت دهند.

وقتی برای نخستین بار قرار بود پرچمدار کاروان ایران انتخاب شود، از احسان حدادی، الهه احمدی و کیمیا علیزاده نام برده می شد که در نهایت این دختر تکواندوکار برگزیده شد.

حالا علاوه بر اینکه احسان حدادی و الهه احمدی همچنان دارای شانس هستند، از شهربانو و یا الهه منصوریان و همچنین حسن یزدانی به عنوان گزینه های دیگر پرچمداری نام برده می شود.البته یکی از مسائل درباره انتخاب پرچمدار همزمان مسابقه آن ورزشکار است که باید نزدیک به افتتاحیه باشد وگرنه نمی توان ورزشکار را صرفا به خاطر حضور در افتتاحیه روزهای زیادی از اردوی تیم ملی جدا کرد.امروز قرار است ستاد عالی بازی های آسیایی جلسه فوق العاده تشکیل بدهد و درباره انتخاب پرچمدار ایران تصمیم گیری شود.آنطور که پیداست شانس زنان ورزشکار برای انتخاب به عنوان جانشین کیمیا علیزاده بیش از مردان است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ