اعلام آمادگی مشروط انصارالله برای حل سیاسی بحران یمن
سرویس خارجی: انصارالله یمن آمادگی مشروط خود را برای حل سیاسی بحران این کشور اعلام کرد.

«محمد عبدالسلام»، سخنگوی گروه انصارالله یمن در این رابطه با انتقاد از فرستاده سازمان ملل به یمن، طرح صلحی را برای حل سیاسی این بحران ارائه کرد. وی درباره جزئیات این طرح گفت: طرحی که داریم فراگیر است و باید رئیس‌جمهوری جدیدی در یمن تعیین و ریاست دوره انتقالی نیز مشخص شود.

به گفته وی، باید دولت انتقالی ماموریت مشخصی داشته باشد و در این دوره آن را به ثمر برساند. طبق طرح انصارالله، رئیس دوره انتقالی باید فردی مورد قبول همه طرف‌ها باشد و نباید طرفی در خود بحران باشد . انصارالله تاکید کرد: «منصورهادی»، رئیس‌جمهوری مستعفی یمن، خود بخشی از مشکل است و نمی تواند در این دولت انتقالی حضور داشته باشد.

سخنگوی انصارالله یمن در گفتگو با «فاکس نیوز» که از «مسقط »، پایتخت عمان انجام شد، گفت: انصارالله تمایل به کنار گذاشتن سلاح دارد اما با وجود هشدارها و خطرات روشن، این کار را نمی کند.

به گفته وی، همه باید به یک راه حل فراگیری برای بحران یمن برسیم . «محمد عبدالسلام» افزود: باید کمیته‌ای را ایجاد کرد و چهار فرد به نمایندگی از تمامی بخش‌های جامعه در آن حضور داشته باشند.

عبدالسلام ادامه داد: دولت وحدت ملی نیز توسط این کمیته باید تعیین شود و نباید این دولت با هیچ یک از احزاب مخالفت کند . به گفته وی، قدرت باید از سوی تمامی طرف‌های یمنی مورد پذیرش قرار بگیرد.

در چنین شرایطی وهمزمان ارائه طرح صلح انصارالله، جنگنده های عربستان منطقه «المصلوب»، در استان «الجوف» یمن را هدف قرار دادند که به کشته شدن یک تن منجر شد.جنگنده های ائتلاف سعودی همچنین مزرعه ای را در شهر «الدریهمی»، واقع در استان الحدیده بمباران کردند که به کشته شدن یک کودک انجامید. از طرفی، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز در واکنش به جنایات سعودی ها، محل تجمع مزدوران ائتلاف عربستان در سواحل غربی این کشور را با یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد هدف قرار دادند.نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین با یک فروند موشک «زلزال ۱»مواضع مزدوران عربستان در «جیزان» را منهدم کردند. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین عملیات مزدوران ارتش سعودی برای پیشروی در اطراف دو کوه «الدود و دخان» در جیزان را به شکست کشاندند که در پی آن، شماری از مزدوران عربستان کشته و زخمی شدند.از سوی دیگر، توپخانه های ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز مواضع مزدوران سعودی در «جیزان» عربستان را زیر آتش گرفتند که به کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران ائتلاف عربی انجامید.

در همین حال، دو عامل انتحاری بر اثر انفجار بمب در بازاری در استان «الضالع»، واقع در مرکز یمن کشته شدند.بر اثر این انفجار، یک کودک یمنی نیز جان باخت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ