افزایش ۱۴ درصدی تولید شمش فولاد درکشور
میزان تولید شمش ­­فولاد شرکت‌های بزرگ کشور در ­۶ ماهه نخست سال ۹۷ بیش از ۱۴ درصد رشد کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، هفت شرکت فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال ۹ میلیون و ۴۰۴ هزار و ۷۸۰ تن شمش ­فولاد تولید کردند.

از این میزان، مجتمع فولاد مبارکه (مبارکه، هرمزگان و سبا) ۴ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۵۹ تن، فولاد خوزستان یک میلیون و ۹۰۹ هزار و ۵۷۸ تن، ذوب آهن اصفهان یک میلیون و ۱۲۳ هزار و ۸۴۶ تن، فولاد کاوه جنوب ۴۷۹ هزار و ۱۳۷ تن، فولاد خراسان ۵۰۲ هزار و ۶۳۰ تن، طرح ثامن چادرملو ۴۳۳ هزار و ۸۵۴ تن و فولاد آلیاژی ایران ۲۱۰ هزار و ۹۷۶ تن فولاد خام تولیدکردند.

میزان تولید شرکت های مذکور در­­­شهریور امسال یک میلیون و ۵۵۴ هزار و ۳۱۱ تن بود که در مقایسه با میزان تولید سال گذشته ۶ درصد رشد نشان می دهد.

براساس این گزارش، همچنین ۹ شرکت بزرگ فولادی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ۵ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۹۳۴ تن محصولات فولادی (انواع ورق، لوله تیرآهن، میلگرد،­ شمش­ کالایی، کلاف و ریل) تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد رشد نشان می دهد.

از این میان، مجتمع فولاد مبارکه (مبارکه و سبا) ۳ میلیون و ۴۳۳ هزار و ۲۷۱ تن، ذوب آهن یک میلیون و ۷۹ هزار و ۸۹۷ تن، فولاد اکسین ۳۷۰ هزار و ۱۰۱ تن، فولاد خراسان ۲۷۲ هزار و ۸۹۹ تن، فولاد آذربایجان ۱۴۶ هزار و ۱۷۰ تن، فولاد آلیاژی ایران ۱۲۴ هزار و ۶۷۴ تن، ورق خودرو چهارمحال و بختیاری ۱۱۶ هزار و ۱۲۴ تن، نورد و لوله اهواز ۸۶ هزار و ۳۰۴ تن و گروه ملی صنعتی فولاد ایران ۱۴ هزار و ۴۹۴ تن تولید کردند.

در ­۶ ماهه نخست امسال ۱۱ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۵۹۸ تن آهن اسفنجی تولید شد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته حاکی از افزایش ۱۹ درصدی تولید این محصول است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ