افزایش ۴۵ درصدی جرائم فضای مجازی در استان اصفهان
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: میزان جرائم فضای مجازی در استان اصفهان در یک ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۵ درصد افزایش داشته است و جرائم اقصادی بیشترین فراوانی پرونده‌ها در این بخش را دارد.

سردار معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این مطلب افزود: فرماندهی انتظامی استان اصفهان برای سال ۹۷، ۱۲ اولویت مشخص کرده که یکی از آنها حمایت از کالای ایرانی است. او افزود: برای تحقق این اولویت مبارزه با قاچاق کالا را تشدید خواهیم کرد و قرارگاه و ایستگاه‌های مبارزه با قاچاق کالا ایجاد خواهد شد. به گفته وی بر اساس ابلاغ فرماندهی انتظامی کشور، خرید هر کالای خارجی که مشابه داخلی داشته باشد ممنوع است. سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه شمار شبکه‌های قاچاق کالا که متلاشی شده۱۰۰ درصد افزایش داشته است افزود: در یک ماه گذشته۱۳۰۰ سارق دستگیر شده‌اند و نخستین دستگاه ایکس ری کامیونی در ایستگاه بازرسی نایین نصب خواهد شد.

او از برگزاری دوره آموزشی برای موتورسواران در میدان امام حسین(ع) برای۱۰۰ نفر از راکبان موتورسیکلت خبر داد و یادآور شد: امسال ۴ تن انواع مواد مخدر کشف شده که پارسال این رقم بالغ بر یک تن بوده است.

وی به شناسایی و انهدام بزرگترین شبکه قاچاق هروئین و مرفین در اصفهان اشاره کرد و گفت: از این شبکه ۵۵۰ کیلوگرم هروئین و مرفین کشف شده است. او به اجرای ۲۷۷ طرح پاکسازی در نقاط مختلف استان اشاره کرد و افزود: در این طرح ۲۴۰۰ قاچاقچی ومعتاد متجاهر دستگیر شدند. به گفته وی آمار جان باختن موتورسواران در استان اصفهان بیش از ۵۵ درصد است در حالی که این رقم در کشور ۳۵ درصد است که نشان می‌دهد شمار راکبان فوت شده استان اصفهان از میانگین کشوری بیشتر است. او افزود: پارسال بیش از۵۰ هزار تبعه خارجی غیرمجاز در استان دستگیر و طرد شدند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ