امضای تفاهمنامه ای پنج ساله میان دانشگاه و شهرداری یزد
یزد- خبرنگار اطلاعات: دانشگاه یزد و شهرداری این شهر با هدف ایجاد بسترهای مناسب و گسترش همکاری های پژوهشی و فناوری، تفاهمنامه همکاری به مدت پنج سال ودر ۶ ماده امضا کردند.

رئیس دانشگاه یزد با تأکید بر لزوم یک تعامل سازنده بین نخبگان و جامعه گفت: دانشگاه یزد با جدیت پیگیر مسائل جامعه و شهر است و آمادگی کامل دارد تا برای حل این مسایل با مسؤولان شهر همکاری کند.

محمد صالح اولیاء با استقبال از توسعه همکاری میان دانشگاه و شهرداری یزد اضافه کرد: فضای گفتگو و تعامل می تواند پیش نیاز تحولات آینده شهر باشد.

مهدی جمالی نژاد شهردار یزد نیز در این جلسه اظهار داشت: استان یزد یک دوران طلایی را طی می کند به این دلیل که در حال حاضر تعامل بین دستگاه ها عالی است و همه اینها توأمان، برآیند بسیار خوبی برای شهر و استان هستند.

غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم با سفارش بر استفاده از علم و تخصص در کارها گفت: دانشگاه قوه عاقله شهرداری است و باید در کنار این نهاد باشد.

از جمله موضوعات توافق شده در این تفاهمنامه، انجام طرح ها و پروژه‌های تحقیقاتی ـ کاربردی مورد نیاز، برگزاری سمینارها، دوره های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی، راه اندازی، تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی و پژوهشی مورد نیاز، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آنها، برگزاری جلسات تخصصی در حیطه موضوعات شهری، حمایت از پایان نامه های تحصیلی به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، بررسی میزان نیاز به فن آوری های نوین ازسوی کارشناسان طرفین و برنامه ریزی برای نیل به موارد اولویت دار، انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی پروژه های مورد نیاز، استفاده متقابل از کتابخانه ها و منابع علمی، انجام بازدیدهای متقابل علمی، پذیرش کارآموز، تربیت نیروی انسانی متخصص در قالب دوره های مصوب در مقاطع تحصیلی مختلف، انتقال تجارب اجرائی و همکاری در جهت ایجاد مرکز همایش های بین المللی شهر یزد است.

*۵۰۰ ۶ دانشجو در دانشگاه علم و هنر یزد تحصیل می کنند

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و هنر یزد از تحصیل ۵۰۰ ۶ دانشجو در این مرکز آموزش عالی در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶خبر داد و گفت: این دانشجویان در ۶۹ رشته و سه دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری و علوم انسانی تحصیل می کنند. محسن برزگری افزود: این دانشگاه غیرانتفاعی و وابسته به جهاد دانشگاهی است که با رویکرد نوآوری و کارآفرینی در پنج رشته مقطع کاردانی، ۳۴ رشته کارشناسی و ۳۰ رشته کارشناسی ارشد پیوسته و ناپیوسته دانشجو می پذیرد. وی ادامه داد: تاکنون ۱۴ هزار دانشجو از دانشگاه علم و هنر یزد فارغ التحصیل شده اند .

Email this page

نسخه مناسب چاپ