انتقاد وزیر آموزش و پرورش از افراط تلویزیون در پخش آگهی‌کتاب‌های کمک‌درسی
سرویس شهرستانها: وزیر آموزش و پرورش گفت: صدا و سیما با تکرار پخش آگهی کتاب‌های کمک آموزشی خانواده‌ها را تحریک و تهدید می‌کند و برخورد با این رویه از دست ما خارج است.

سید محمد بطحایی در حاشیه سفر به استان سمنان همزمان با حضور رئیس‌جمهوری در این استان اظهار داشت: کتاب‌های کمک آموزشی درسی که حافظه محوری دانش‌آموزان را تحت فشار قرار دهد، دشمن تربیت و تعلیم اسلامی است.

وی ادامه داد: کتاب‌های درسی مشکل دارد و برنامه آموزشی و پرورشی باید اصلاح شود.بطحایی اظهار داشت: کشور در زمینه آموزش و پرورش به خطا رفته و اکنون باید برای اصلاح آموزش تلاش شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: وجود مدرسه‌های غیر ایمن نباید مانع از ارائه آموزش با کیفیت شود و باید تلاش شود در مدارسی که با کمک خیران، ایمن ساخته شده به آموزش کاربردی بیشتر توجه شود.

به گفته وی، برای آموزش کاربردی باید به دانش‌آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی در قالب وسایل بازی و کلاس‌های بازی آموزش داده شود. وی اضافه کرد: در مدرسه‌ها باید به بحث تربیتی در کنار آموزش مسائل علمی توجه ویژه شود چرا که آینده کشور به دست دانش‌آموزان امروز ساخته می‌شود.

بطحایی گفت: فقدان شادابی و نشاط دانش‌آموزان در مدارس نشان از ایراد کار در نظام آموزشی است و ضرورت دارد نشاط و شادابی در مدرسه‌ها تقویت شود. وی اضافه کرد: برخی از افرادی که دچار آسیب‌های اجتماعی شدند از بازماندگان تحصیل هستند.

به گفته وی، مدرسه‌ها باید در آموزش مهارت‌های زندگی، راستگویی، صداقت، صبوری و از خودگذشتگی به دانش‌آموزان بیش از پیش تلاش کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: تعداد مدارس غیر ایمن با کمک خیران مدرسه ساز در دولت تدبیر و امید ۳۰ درصد کاهش یافته و اکنون در کشور یک سوم مدرسه‌ها نیازمند تخریب، بازسازی و ایمن‌سازی هستند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ