انعقاد تفاهمنامه پلیس تهران با سازمان اسناد و کتابخانه ملی
سرویس خبر: برای اولین بار تفاهمنامه همکاری پلیس تهران و سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با حضور سرهنگ مراد مرادی معاون اجتماعی پلیس فاتب و دکتر غلامرضا امیر خانی معاون کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران در معاونت اجتماعی این پلیس منعقد شد.

این تفاهمنامه در راستای همکاری مشترک در زمینه علمی، تحقیقاتی، کاربردی و تولید محصولات مشترک در چارچوب اهداف، وظایف و ظرفیت‌های طرفین منعقد شده است.

سرهنگ مرادی، راهکار اصلی نهادینه کردن پیشگیری اجتماعی در شهر تهران را ارتباط و تعامل سازنده پلیس با اکثریت جامعه، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی به منظور تبادل اطلاعات علمی و فراهم کردن امکان دسترسی و بهره برداری از منابع موجود از قبیل: کتب، مجلات و نشریات در هر دو مجموعه خواند.

وی با تاکید بر اینکه در نگاه جامعه محوری پلیس تهران، پیشگیری اجتماعی مقدم بر پیشگیری انتظامی است، اضافه کرد: با تلاش معاونت اجتماعی پلیس تهران بزرگ در حوزه‌های آموزشی، مشاوره‌ای و همچنین با همکاری سایر سازمان‌ها، پلیس توانسته است با جلب اعتماد مردمی، احساس امنیت را در شهر تهران ارتقا دهد.

دکتر امیرخانی ضمن احصاء پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی، و بیان اینکه کتابخانه ملی میراث مکتوب اندیشه‌های کشور است، افزود: این سازمان آمادگی دارد برای آموزش کارکنان پلیس و نیز هدایت و کیفی سازی، دانش آنان از تسهیلات ویژه عضویت کارکنان، پلیس تهران بزرگ را بهره مند سازد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ