بررسی بودجه سال ۹۸ دستگاه‌های فرهنگی کشور
نخستین جلسه بررسی بودجه سال ۱۳۹۸دستگاه‌های فرهنگی کشور با حضور مدیران بخش منابع مالی دستگاه‌های مختلف فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل‌سازمان برنامه و بودجه کشور، در این نشست حجت‌الاسلام احمد مازنی رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، تنی چند از نمایندگان عضو این کمیسیون و مسئولان مراکز فرهنگی نمایندگان دستگاه‌های کشوری مواردی را مطرح کردند که اولویت بخش فرهنگ، سقف بودجه مورد نیاز و شیوه توزیع منابع از اهم موارد مورد بحث بود.

دکتر نمکی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در این جلسه اظهار داشت: بی‌تردید پرداختن به موضوع فرهنگ به‌عنوان یکی از اساسی‌ترین مؤلفه‌های موثر در توسعه پایدار و یکی از سپرهای محکم در تاب‌آوری کشور در هجمه های پیش رو باید در نظام برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی لحاظ شود و هرگونه بی‌توجهی به این مؤلفه موثر زیان بار است؛ با این وجود بنظر می رسد منابع صرف شده در عرصه فرهنگ هم دست‌آورد مورد انتظار را نداشته است..

وی افزود: پیش از پرداختن به بحث بودجه بخش فرهنگ نیازمند هستیم به پرسش‌هایی مانند اینکه فرهنگ چیست؟ مرکز فرهنگی کجاست؟ کار فرهنگی کدام است؟پاسخ دهیم یا آنها را بازتعریف کنیم.دکتر نمکی تصریح کرد: ما در سازمان برنامه و بودجه کشور درصددیم تا با هم‌اندیشی اصحاب فرهنگ به پاسخ این سؤالات برسیم و با مشورت اصحاب فرهنگ و هنر اولویت ها را تعیین کنیم.

معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: فرهنگ باید حلقه اتصال جامعه باشد. آنچه عامل گسست حتی بین اصحاب فرهنگ و هنر است را نمی توان فرهنگ و کار فرهنگی نامید.

Email this page

نسخه مناسب چاپ