بسکتبالیست‌های جوان ایران پشت دروازه جام جهانی
 

تیم ملی بسکتبال جوانان ایران با کسب سومین بردش در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به طور مستقیم راهی مرحله یک چهارم پایانی شد.

به گزارش فدراسیون، در ادامه رقابت‌های بسکتبال جوانان آسیا و انتخابی جام جهانی تیم ملی ایران در آخرین دیدارش از مرحله گروهی به مصاف ژاپن رفت و توانست در این دیدار حساس هم برنده شود و به عنوان صدرنشین گروه نخست به مرحله یک چهارم پایانی صعود کند.

ملی‌پوشان بسکتبال ایران در این دیدار که تکرار فینال دوره قبل بود با نتیجه ۷۱ بر ۶۴ حریف مدعی خود را شکست دادند و مسیر خود برای رسیدن به جام جهانی را هموار کردند.جوانان ایران که با کمبود مسابقه تدارکاتی راهی مسابقات قهرمانی آسیا شدند حالا به طور مستقیم راهی مرحله یک چهارم پایانی شدند و در یک قدمی صعود به نیمه‌نهایی و کسب سهمیه جام جهانی قرار گرفته‌اند.تیم ملی ایران باید منتظر باشد تا حریفش در مرحله یک چهارم پایانی مشخص شود.چهار تیم نخست مسابقات راهی جام جهانی زیر ۱۹ سال می‌شوند.

ترکیب ابتدایی ایران در این مسابقه متین آقاجانپور، بهشاد عرب زاده، علی کاشانی، محمدرضا تقی لو بودند و امیرحسین علیاری دهکردی، محمد امین درویش نژاد، پدرام فکوری، عشاق حاتمی فرد، رضا مرادی، ستار شیخ از روی نیمکت کار خود را آغاز کردند.

بهشاد عرب زاده، موثرترین بازیکن

همچنین بهشاد عرب زاده در این دیدار بازیکن برتر ایران و در کل میدان بود. او ۱۴ امتیاز کسب کرد و پرامتیازترین بازیکن میدان لقب گرفت.

بهشاد که در این دیدار در مجموع ۳۳ دقیقه و ۳۱ ثانیه بازی کرد تاثیرگذاری ۲۰ را از خود بر جای گذاشت. او دو بلاک، یک توپ ربایی، ۵ پاس گل و ۷ ریباند داشت.

نیوزیلند حریف بعدی ایران

همچنین تیم بسکتبال جوانان ایران فردا با تیم نیوزیلند دیدار خواهد کرد.نیوزلند با برتری بر هند به این مرحله رسیده است.

قضاوت داوران ایرانی

رقابت های بسکتبال قهرمانی جوانان زیر ۱۸ سال آسیا دومین روز خود را پشت سر گذاشت. دو داور بین المللی ایران در این روز از رقابت ها قضاوت کردند.

ابتدا جعفر محمدپور دیدار نیوزلند و تایلند را قضاوت کرد که این دیدار ۷۵ بر ۳۳ به سود نیوزلند به پایان رسید. داورانی از قطر و چین ، محمدپور را در این دیدار همراهی می کردند. همچنین محمدرضا صالحیان دیدار سوریه و چین تایپه را قضاوت کرد که داورانی از ژاپن و تایلند را در کنار خود می دید.در این دیدار چین تایپه ۶۲ بر ۹۲ مقابل سوریه به پیروزی رسید.

Email this page

نسخه مناسب چاپ