تروریست ها پل های جنوب حلب در سوریه را منفجر کردند
سرویس خارجی: گروه تروریستی تحریرالشام(جبهه النصره) پل های میان مناطق تحت تسلط خود و ارتش سوریه در جنوب حلب را منفجر کرد.
همزمان با نقض مکرر آتش بس و توافق ایجاد منطقه حائل خالی از سلاح در مناطق تماس گروه های تروریستی و ارتش سوریه، گروه تروریستی تحریرالشام از هراس عملیات ارتش سوریه برای پاکسازی این مناطق، اقدام به قطع مسیرهای ارتباطی و تخریب پل های میان دو طرف کرد. خبرگزاری ‘إباء’ رسانه رسمی گروه تروریستی تحریرالشام به نقل از ‘ابوخالد الشامی’ سخنگوی این گروه اعلام کرد که یگان مهندسی تحریرالشام اقدام به منفجر کردن پل های میان شهرک های العیس و الحاضر در جنوب حلب کرده است. وی اضافه کرد: این پل ها با هدف جلوگیری از نفوذ نیروهای ارتش سوریه به منطقه العیس منفجر شدند.
گروه تروریستی تحریرالشام، حدود یک ماه قبل در اقدامی مشابه، پل های مناطق شمالی استان حما را منفجر کرده بود. این درحالی است که ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه ۱۷?سپتامبر (۲۶ شهریورماه ۱۳۹۷) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که بر اساس آن مقرر شد تا ۱۵ اکتبر(۲۳ مهرماه ۱۳۹۷) منطقه عاری از سلاح تا عمق ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند. این توافق به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش سوریه، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ