تشییع باشکوه پیکر مادر شهید «عماد مغنیه» با حضور مقامات حزب الله ومردم لبنان
 

سرویس خارجی: پیکر مادر شهید حاج عماد مغنیه از فرماندهان ارشد حزب الله با حضور مقامات حزب?الله و اقشار مختلف مردم لبنان در حومه جنوبی بیروت تشییع شد.

این مراسم با حضور شماری از مسئولان حزب الله لبنان از جمله شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله برگزار شد. نماز میت به امامت شیخ نعیم قاسم اقامه و پس از آن پیکر وی در کنار فرزندش عماد مغنیه آرام گرفت.شیخ نعیم قاسم در سخنانی با اشاره به این که مادر حاج عماد، مسیر خود را انتخاب کرده بود، افزود: وی بخشی جدایی ناپذیر از حامیان مقاومت بود.

معاون دبیرکل حزب‌الله گفت که مادر حاج عماد مسیر خود را به شکلی واضح انتخاب کرد و بخش لاینفک ستون‌های مقاومت بود؛ او ایمان داشت که جهاد، نیازمند فداکاری است. نعیم قاسم تأکید کرد مسیر مقاومت ادامه دارد و با چالش‌ها مقابله خواهد کرد. علی المقداد عضو فراکسیون پارلمانی حزب الله لبنان هم که در مراسم حضور داشت گفت: امروز با پیکر أُم عماد (مادر عماد) خداحافظی می کنیم اما او در قلب همه ما جای دارد.

انور جمعه، عضو فراکسیون پارلمانی حزب الله لبنان نیز که در مراسم حضور داشت گفت: به حال وی که نزد فرزندان شهید و همسر گرامی و نوه عزیزش رفته است غبطه می خورم؛ دیدار آنها با یکدیگر حتما دیدار ویژه?ای خواهد بود. محمد صادق?الحسینی کارشناس سیاسی ایرانی هم که در مراسم حضور داشت گفت: وی مسیر جهاد را به فرزندان نشان داد و اکنون نزد پروردگارش بازگشته است؛ وی مادر همه مقاومان و مادر همه ماست. در این حال ائتلاف موسوم به احزاب اللقاء المشترک یمن، طی پیامی به دبیرکل حزب‌الله لبنان، درگذشت ام الشهدای این کشور را تسلیت گفت. در پی درگذشت مادر معروف به «ام الشهداء لبنان» که مادر شهیدان «عماد»، «جهاد» و «فواد مغنیه» بود، ائتلاف موسوم به احزاب «اللقاء المشترک» یمن طی پیامی به «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، تسلیت گفت.

در پیام تسلیت «اللقاء المشترک» آمده است: این مادر سه شهید، نمونه و الگوی مادران شهدایی بود که برای دفاع از سرزمین و آبروی کشورشان جان خود را فدا کرده‌اند. وی همچنین الگوی مادران شهدای حزب‌الله لبنان و یمن بود که برای دفاع از حاکمیت و استقلال کشورشان با ائتلاف سعودی – اماراتی مبارزه کرده‌اند.

در ادامه این پیام آمده است: صبر این مادران و افرادی مانند شهید عماد مغنیه تربیت کردن، که از مهمترین و بی‌نظیرترین فرماندهان نظامی حزب‌الله در نبرد با دشمن اسرائیلی بود، ضامن تحقق پیروزی‌های عظیم دیگر علیه دشمن صهیونیستی و دشمن سعودی – اماراتی و سایر پشتیبانان آنها است. در پایان این پیام به خانواده مغنیه نیز تسلیت گفته شد و برای این مادر شهید علو درجات نزد پروردگار آرزو شد.

گفتنی است شهید «عماد مغنیه» معروف به «حاج رضوان»که بیشترین تعداد عملیات علیه رژیم صهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است، ۱۱ سال پیش به دست این رژیم به شهادت رسید.

لازم به ذکر است «آمنه سلامه» مادر شهید عماد مغنیه دوشنبه هفته جاری در سن ۸۰ سالگی درگذشت. پیکر وی در «روضه الشهیدین» طی مراسم باشکوهی به خاک سپرده شد. در مراسم تشییع وی فرماندهان حزب‌الله و شخصیت‌های سیاسی لبنانی شرکت داشتند. روضه الشهیدین قبرستان ویژه نظامیان شهید حزب‌الله در جنوب بیروت است و مزار عماد مغنیه معروف به «حاج رضوان» نیز در آن قرار است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ