تنش‌آفرینی جدید اسرائیل در مرز لبنان به بهانه تخریب تونل های حزب الله
سرویس خارجی: رژیم صهیونیستی در یک تنش‌آفرینی جدید اعلام کرد که ارتش عملیاتی را برای پاکسازی تونل‌های هجومی حزب‌الله لبنان در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده است.
خبرگزاری رویترز هم گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی بالاترین سطح آماده باش را در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی به اجرا گذاشته است. بر اساس این گزارش، ارتش استقرار نیروهای خود را در طول مرزهای شمالی با لبنان تقویت کرده است. این عملیات در چارچوب عملیات موسوم به سپر شمال صورت گرفته که ارتش رژیم صهیونیستی به فرماندهی منطقه شمالی و با مشارکت سرویس اطلاعات و بخش مهندسی و مدیریت توسعه ابزارهای مبارزاتی در دستور کار قرار داده است.
این عملیات، مبارزه با تونل های هجومی خوانده شده که به ادعای رهبران اسرائیل توسط حزب‌الله لبنان در داخل اراضی اشغالی حفر شده است. عملیات رژیم صهیونیستی در این منطقه از حمایت نظامی تانک‌های مرکاوا و خودروهای هامر برخوردار است و تعدادی از نیروهای نظامی رژیم صهیونیستی نیز خود را میان صخره‌ها مخفی کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی ضمن اعلام بالاترین سطح آماده باش در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی با لبنان عملیات موسوم به سپر شمال را آغاز کرده است. به نظر می رسد طرح ادعای این عملیات با هدف ایجاد بازدارندگی در جبهه شمالی سرزمین‌های اشغالی و بهبود وجهه ارتش بعد از شکست در عملیات اخیر غزه صورت گرفته است، زیرا چیزی که به عنوان تونل‌های زیر زمینی حزب‌الله در سرزمین‌های اشغالی مطرح شده، یک سناریوی تخیلی در سرزمین‌های اشغالی است که نه اظهارنظر رسمی در این خصوص از سوی حزب?الله وجود دارد و نه – در صورت وجود چنین تونل‌هایی- ارتش اسرائیل اطلاع دقیقی از موجودیت و موقعیت آنها دارد.
در این حال یکی از اعضای شورای سیاسی حزب‌الله اعلام کرد مقاومت در آماده‌باش است و تحرکات دشمن صهیونیستی را به دقت زیر نظر دارد. «حسن حب‌الله» اعلام کرد مقاومت در حال آماده‌باش، بیداری دائمی و نظارت شدید بر تمامی تحرکات دشمن در همه جبهه‌هاست. وی گفت، رژیم صهیونیستی می‌داند دوره‌ای که ابتکار عمل در دستش بود، حمله می‌کرد و سپس بازمی‌گشت (بزن و در رو) تمام شده است و مقاومت امروز می‌تواند در مقابل هر حمله این رژیم بایستد.
همچنین در پی آغاز عملیات ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با جنوب لبنان، فرماندهی ارتش لبنان تاکید کرد وضعیت مرزهای جنوبی آرام و تحت کنترل است. فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای در واکنش به اعلام آماده‌باش ارتش رژیم صهیونیستی و آغاز عملیات “سپر شمال” علیه تونل‌های حزب‌الله در مرزهای جنوبی لبنان تاکید کرد، وضعیت در این مرزها در بخش لبنان آرام و پایدار بوده و تحت نظارت دقیق است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ