جریان «صدر» عراق: خصومت «مقتدا صدر» با ایران شایعه و دروغی بیش نیست
سرویس خارجی: سخنگوی سیاسی رهبر جریان «صدر» عراق با اعلام مجدد برائت از معدود شعارهای ضد ایرانی در اعتراضات اخیر بصره گفت: وجود خصومت میان «مقتدا صدر» با ایران، شبیه «جوک» است و شایعه ای بیش نیست.

«جعفر الموسوی» در میزگردی در شبکه تلویزیونی «دجله» عراق، اتهام زنی علیه جریان صدر به دشمنی علیه ایران را نادرست دانست و گفت: اتهام زنی به جریان صدر و شخص سید «مقتدا صدر» مبنی بر دشمنی و خصومت با جمهوری اسلامی ایران، شایعه ای بیش نیست و شبیه یک «جوک» بی مزه است.وی تاکید کرد: شعارهای معدود ضد ایرانی برخی عراقی ها، از طرف جریان صدر نیست و حتی این شعارها همواره «مقتدا صدر» را به شدت آزرده کرده است.در همین حال، «حاکم الزاملی»، یکی از رهبران جریان «صدر» گفت: ائتلاف «السائرون» وابسته سید «مقتدا صدر » در روزهای آینده فراکسیون اکثریت پارلمان ملی این کشور را بدون حضور ائتلاف «دولت قانون» به رهبری «نوری مالکی» اعلام خواهد کرد.

از طرفی،«یان کوبیش»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق نیز خواستار تسریع در اعلام نتایج انتخابات پارلمان این کشور و تشکیل دولت شد. در همین حال، «حیدر العبادی»،نخست وزیر عراق با ارجاع اسامی شماری از مقامات و وزرای سابق به هیات شفاف‌سازی و مبارزه با فساد موافقت کرد.

در خبر دیگری، «حمید الهایس» رئیس شورای نجات استان الانبار درباره افزایش تحرکات داعش در غرب این استان با حمایت نیروهای آمریکایی هشدار داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ