جلسه مشترک وزیر ورزش و هیات تحقیق وتفحص برای حل مشکل باشگاه های بدهکار
 

«مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، گفت: منابع اعتباری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بیشتر از مصارف آنها نبوده که در جلسه با رئیس سازمان مالیاتی کشور مشخص شد به دلیل بی توجهی ۱۵ ساله آنها به ارائه اظهارنامه مالیاتی، مالیات آنها به صورت علی الراس محاسبه شده است.

سلطانی فر دیروز در نشست اعضای هیات رئیسه هیات تحقیق و تفحص باشگاه های فرهنگی ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان افزود: این دو باشگاه به دلیل بدهی های زیاد در خطر حذف از لیگ قهرمانان آسیا بودند که با پیگیری های لازم مشکل حل شد.

وی گفت: برای نخستین بار این دو باشگاه پس از آنکه قهرمان لیگ برتر و جام حذفی شدند، حضور موفقی در لیگ قهرمانان آسیا داشتند و به مرحله یک چهارم نهایی رسیدند که در صورت برتری مقابل حریفان قطری در نیمه نهایی به مصاف هم خواهند رفت تا یک نماینده از ایران به فینال برسد.

تیم های استقلال و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید در شهریورماه به ترتیب به مصاف السد و الدحیل قطر بروند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم در استمرار حرکت های خوب و مفیدی که با اصلاح ساختار دو باشگاه آغاز شده است، با کمک مجلس شورای اسلامی روند رو به رشد و اصلاح طلبانه را در این دو باشگاه حفظ و ارتقا دهیم. البته برای برطرف کردن مشکلات مالی آنها تامین هزینه ها از محل تبلیغات و کمک هواداران برنامه ریزی شده است تا نیاز به کمک دولت نداشته باشند.

وی افزود: ساختار، منابع و هیات مدیره دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را ساماندهی کردیم و برای تشکیل مجمع باشگاه ها از هیات دولت مصوبه گرفتیم و معافیت مالیاتی را هم دنبال می کنیم. از طرفی جذب حامی مالی سبب شد آنها فعلا دغدغه مالی نداشته باشند. سلطانی فر با بیان اینکه از تحقیق و تفحص باشگاه های پرسپولیس و استقلال استقبال می کند، اظهار داشت: رویکرد اصلاح گرایانه جای بسی امیدواری است تا با همراهی وهمکاری وزارت ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی روند مسائل اجرایی بهبود یابد.

سلطانی فر، ورزش را به عنوان ابزاری سالم و ارزان برای پرکردن اوقات فراغت مردم دانست و با اشاره به شانزده تیم لیگ برتری فوتبال اظهار داشت: در طول هفته ۴۰ تا ۵۰ میلیون نفر پیگیر رقابت ۱۶ تیم لیگ برتری هستند در شرایطی که گردش مالی این رقابت ها بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان است که از منابع غیر دولتی تامین می شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ