حرفه‌آموزی معلولان در بافق ‏
بافق ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۶ معلول پسر با هدف اشتغال‌زایی در مرکز حرفه‌آموزی توانای شهر بافق مشغول مهارت‌آموزی هستند‏‎.

‎رئیس جامعه معلولان بافق در‌این‌باره افزود: هدف از راه اندازی این مرکز آموزشی، توان بخشی حرفه‌ای، افزایش توانمندی‌های معلولین ذهنی و تربیت پذیری معلولان مهارت آموز است‏‎.

‎ابوالفضل شاهپور‌زاده رساندن معلولان به حداکثر توانمندی برای داشتن زندگی مستقل و مطلوب در خانه و جامعه و همچنین کسب عقل معاش و پرورش قوای فکری و جسمی آنها را از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز اعلام کرد و گفت: ۱۵ معلول از این مرکز مدرک مهارت‌آموزی سوخت نگار بر روی چوب دریافت کرده‌اند: یک نفر از آنها با حمایت خانواده و بهزیستی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، در منزل کارگاهی راه‌اندازی کرده و کار‌آفرین شده است‎.‎ در این کارگاه هم اینک ۲ نفر مشغول کارند و کیف‌های چرمی دست دوز مردانه و زنانه و تابلوهای سوخت نگار تولید می‌کنند‏‎.‎وی به کمیت و کیفیت تولید محصولات هنری این معلول اشاره و کرد و گفت: محصولات این کارگاه به بازار‌های کشور عرضه می‌شود‏‎.

‎شاهپورزاده از افتتاح نمایشگاه دستا ورد‌های هنری معلولان در حرفه آموزی توانا خبر داد و بیان کرد: در این نمایشگاه که به مدت یک هفته صبح‌ها دایر است، محصولات تولیدی این عزیزان عرضه می‌شود‏‎.

‎وی با بیان اینکه ۱۵ نفر از ۲۶ معلول مهارت آموز مرکز توانا ورزشکار هستند، گفت: این افراد بر اساس آموزش‌های فرا گرفته در رشته‌های فوتسال، بوچی و دو و میدانی امسال وارد مرحله پارا المپیک مشهد شدند و با کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز برای شهرستان بافق افتخار آفریدند. ‏رئیس جامعه معلولان بافق از فعالیت ۶ مهارت‌آموز در گروه سرود و تئاتر هم خبر داد و افزود: ۲ نفر از آنها هم «ترخیص موفق» شده‌اند و در جامعه معلولان شهرستان بافق به کار اشتغال دارند و بیمه بازنشستگی می‌پردازند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ