حضور ایران در مجمع عمومی فدراسیون جهانی بورس‌ها
 

پنجاه و هشتمین نشست سالانه و مجمع عمومی فدراسیون جهانی بورس‌ها WFE به میزبانی بورس آتن برگزار شد.به گزارش دبیرخانه مجمع عمومی فدراسیون جهانی بورس‌ها WFE، این نشست با حضور ۳۰۰ نماینده از بورس‌های وابسته و عضو این فدراسیون از جمله بورس تهران، فرابورس، بورس کالای ایران، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه برگزار شد.

در این نشست حسن محمد تبار معاون پشتیبانی سازمان بورس، به نمایندگی از بورس تهران حضور یافت.در اولین روز این نشست، گزارشی تحت عنوان «نگاهی کلی بر بازار بنگاه‌های کوچک و متوسط فدراسیون جهانی بورس‌ها» که توسط (SMEWG) گروه کاری SMEفدراسیون جهانی بورس‌ها گردآوری شده بود، انتشار یافت.

این گزارش وضع فعلی ۳۳ بنگاه کوچک و متوسط در ۲۹ بورس عضو WFE را مورد بررسی قرار می‌دهد همچنین در این کنفرانس به اهمیت رشد و گسترش این بنگاه‌ها (SMEs) و لزوم حمایت بورس‌های عضو از آن‌ها برای رسیدن به اقتصاد پایدار پرداخته شد.

در دومین روز از برگزاری این نشست، بورس لندن، بورس کویت، بورس کالای هند، بورس تونس، شرکت سپرده گذاری و تسویه وجوه اوراق بهادار چین ( CSDC) و بورس اوراق بهادار نایروبی به عنوان شش عضو جدید WFEاعلام شدند.

همچنین هفت عضو جدید هیئت مدیره WFEاز بورس سوئیس، بازارهای جهانی cbeo، بورس ملی هند، گروه CME، بورس شانگهای، دویچه بورس و بورس ژوهانسبورگ انتخاب و نیکی نیوتون کینگ (از بورس ژوهانسبورگ) به عنوان دبیر کل جدید این فدراسیون معرفی

شد.

در سومین روز از این رویداد جهانی، WFEپنج اصل پایداری را برای بورس‌های عضو به شرح زیر منتشر کرد:آموزش به شرکت کنندگان

در فضای بورسی درباره اهمیت اصول پایداری، ارتـقای سطح دسترسی سرمایه گذار به اطلاعات مرتبط و مفید برای تصمیـم گیری، مداخله فعال سهامداران در بورس‌ها برای پیشبـرد برنامه‌های تأمین مالی پایدار، ایجاد بازارها و محصولاتی که از ارتقای تأمین مالی پایدار و جهت گیری مجدد جریان مالی حمایت می‌کند، ایجاد حاکمیت داخلی مؤثر در بورس‌ها و فرایندهای عملیاتی و سیـاست‌های حمـایت از پـایداری مالی.

در این رویداد بورس جهانی ، سایر موضوعات از قبیل عوامل تاثیرگذار بر زیرساخت‌های بازار، برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا)، حاکمیت شرکتی و اهمیت صندوق‌های قابل معامله بورسی (ETFs) مورد بحث قرار گرفت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ