خراسان‌جنوبی میزبان جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی
بیرجند خبرنگار اطلاعات – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: آذر سال جاری خراسان‌جنوبی میزبان اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی خواهد بود.

احمد محبی افزود : این جشنواره باهدف تقویت پیوند ادبیات فارسی بافرهنگ ناب رضوی، گرامیداشت تولیدکنندگان آثار مرتبط بافرهنگ رضوی و کمک به انتشار آثار برتر فرهنگی در حوزه معارف امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

محبی ادامه داد: موضوع جشنواره سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی حضرت امام رضا (ع) در قالب‌های ترانه و شعر سپید است و البته بخش ویژه جشنواره نیز با محوریت مدح و منقبت حضرت موسی بن جعفر (ع) خواهد بود.وی افزود: تعداد آثار ارسالی برای شرکت در جشنواره ترانه و شعر سپید رضوی بر اساس قالب‌های انتخابی حداکثر پنج اثر است و اشعار سپید و ترانه توسط داوران تخصصی همان بخش مورد داوری قرار خواهد گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اطلاع‌رسانی و فر آیند ثبت‌نام از طریق تارنمای khorasanjonobi.shamstoos.ir و یا portal.shamstoos.ir خواهد بود.

محبی با اشاره به ارتباط شعر با حوزه موسیقی اظهار کرد: دبیرخانه با حفظ حقوق معنوی صاحبان اثر مجاز به استفاده از آثار ارسالی در تولیدات موسیقیایی خواهد بود.وی اضافه کرد: آخرین‌مهلت ارسال آثار دهم آبان ماه سال جاری و زمان برگزاری جشنواره نیز هفته دوم آذرماه

خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که در هر بخش شعر سپید و ترانه سه برگزیده و یک نفر برگزیده نیز در بخش ویژه جشنواره خواهیم داشت، یادآور شد: در صورت کیفیت بالای اشعار ارسالی بنا به تشخیص هیأت داوران از یک تا پنج نفر به‌عنوان شایسته تقدیر، تجلیل می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ