خطیب جمعه قم: اقتصاد مقاومتی راهگشای مشکلات کشور است
سرویس شهرستانها- امام جمعه موقت قم گفت: باید برای چیره شدن بر مشکلات اقتصادی، وحدت مسئولان و سران قوا حول محور ولایت شکل گرفته و عزم و اراده جدی برای تحقق سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی وجود داشته باشد .

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد سعیدی در خطبه های نماز جمعه قم در مصلای قدس، با تاکید بر ضرورت اجرایی کردن سیاست ‌های اقتصاد‌ مقاومتی افزود: باید مسئولانی به کار گرفته شوند که به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داشته باشند و در این زمینه منویات رهبر معظم انقلاب را عملی کنند.

وی اظهار کرد: هیچ کس به ویژه مسئولان نباید تصور کرده و نباید چنین تبلیغ کنند که تحریم‌ های آمریکا دلیل اصلی اوضاع نابسامان اقتصادی و مشکلات اقتصادی مردم است .

سعیدی، منشا نابسامانی‌ های اقتصادی و معضلات معیشتی مردم را ناشی از ضعف مدیریت اقتصادی برشمرد و افزود: عدم باورمندی به سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی و گره زدن منافع ملی، امنیت ملی و گشایش ملی به بیگانگان از دیگر مشکلاتی است که باید برطرف شود.

سعیدی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب برای تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی گفت: این شورا جلسات خوبی برگزار کرده و انتظار است که این شورا دستورات قاطع و صریح معظم له را عملیاتی کرده و همچون قرارگاه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن مشکلات را در بازه زمانی کوتاه اجرایی کرده و گزارش خود را در مقاطع مختلف به مردم اعلام کند.

وی با اشاره به مدیریت بازار ارز و سکه افزود: دولت بسته اقتصادی جدیدی را ابلاغ کرده و بازارهای ثانویه راه انداخته که تاحدودی قیمت ها کاهش یافته و تشکر می‌کنیم و انتظار این است که با استفاده از صاحب نظران در حوزه مسائل اقتصادی و پولی، دولت بسته های تکمیلی را برای مردم اعلام کند .

وی خاطرنشان کرد: دولت باید متخلفان را عزل و مجرمان را به دستگاه قضایی معرفی کند و قوه قضاییه نیز همه اخلالگران و مفسدان اقتصادی را با در نظر گرفتن شرایط جنگ اقتصادی دشمن به اشد مجازات برساند .

سعیدی گفت: همه باید مراقب باشیم و در امور خدا را در نظر گرفته و رفاقت‌ ها و خط و خطوط سیاسی را کنار گذاشته و برای عزت حضرت ولی عصر(عج)، امام و خون شهدا و رهبری مظلوم جلوی تخلفات را گرفته و با کسانی که به وظایفشان عمل نمی ‌کنند برخورد کنیم .

Email this page

نسخه مناسب چاپ