دستور میشل عون به دستگاه های امنیتی لبنان برای رصد تحرکات مشکوک اسرائیل در مرز
 

سرویس خارجی: میشل عون رئیس جمهوری لبنان در پی عملیات روز سه شنبه ارتش رژیم صهیونیستی در مرز لبنان، به دستگاه های امنیتی کشورش دستور داد تحرکات صهیونیست ها را به دقت زیر نظر بگیرند.

عون در تماس های جداگانه با سعد الحریری نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه، نبیه بری رئیس پارلمان و ژنرال جوزف عون فرمانده ارتش لبنان تحولات مرزهای جنوبی این کشور در پی حفاری های رژیم صهیونیستی در آن سوی مرز را بررسی کرد.

رژیم اشغالگر صهیونیستی، از بامداد سه شنبه با ادعای اینکه قصد کشف و انهدام تونل های حفاری شده حزب الله را دارد، نیروهای خود را در طول ۷۹ کیلومتر مرز با لبنان به حالت آماده باش درآورده و ماشین آلات سنگین و بولدوزهای اسرائیلی در آن سوی مرزها مشغول کندن زمین هستند. در این حال نبیه بری رئیس پارلمان لبنان هم روایت رژیم صهیونیستی از وجود تونل های زیرزمینی در مرز لبنان را مشکوک خواند.

بری در تماس تلفنی با سفیر آمریکا در بیروت، ارائه مدارک و گزارش های لازم را که وجود تونل ها و صحت ادعاهای اسرائیلی را اثبات کند، خواستار شد. وی با اشاره به حفاری های رژیم صهیونیستی با هدف تخریب تونل های ادعایی حفرشده از سوی حزب الله، گفت: اگر اسرائیل بخواهد در سرزمین هایی که اشغال کرده حفاری کند، هرکاری می تواند انجام دهد، اما اگر بخواهد این حفاری ها را به سمت خاک لبنان ادامه دهد، مساله دیگری است. در این حال «یوئل حسون» رئیس هیأت حزب اتحادیه صهیونیست در پارلمان رژیم صهیونیستی گفت نتانیاهو برای گریز از اعلام جرم پلیس و محکومیت، عملیات علیه تونل‌های ادعایی حزب‌الله را به‌راه انداخته است.

این درحالی است که رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا با اعلام حمایت از عملیات نظامی صهیونیست ها علیه لبنان گفت بر کشف تونل های حزب الله در سرزمین های اشغالی مصمم هستند. برایان هوک که برای تحت فشار قرار دادن اروپا در مقابله با ایران به خصوص مباحث موشکی به منطقه سفر کرده است، بار دیگر تعهد کاخ سفید به رژیم صهیونیستی را نشان داد.

وی حفر تونل از سوی حزب الله را نمونه ای از سیاست خارجی انقلابی ایران دانست و ادعا کرد این سیاست خارجی، گسترش ستیزه جویی در خاورمیانه است و ما آن را محکوم می کنیم. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا هم از حزب‌الله خواست حفر تونل در مرزهای لبنان با سرزمین‌های اشغالی را متوقف کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ