رونمایی از تمبر یادبود پیشکسوت روزنامه نگاری در سبزوار
سرویس شهرستان‌ها: نخستین تمبر یادبود استاد حسین قندی استاد پیشکسوت روزنامه نگاری در مراسمی با حضور مسئولان فرهنگی و خانواده آن مرحوم در زادگاهش سبزوار رونمایی شد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم گفت: استاد قندی فرهیخته علوم ارتباطات، تالیفات ارزشمندی در حوزه روزنامه نگاری و ارتباطات به یادگار گذاشته است.یوسف امینی با بیان این که خبرنگاری احساس مسئولیت و تعهد به انجام کار تا پای جان است، افزود: شجاعت و صراحت، صداقت در کلام و شفافیت در بیان از ویژگی‌های بارز حرفه خبرنگاری است.

وی به فراز و نشیب‌های حرفه خبرنگاری اشاره کردوگفت: در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همه صحنه‌های نظام خبرنگاران نقش اثرگذاری داشته اند.او ادامه داد: امروز به عصر ارتباطات و دهکده نوین جهانی نامگذاری شده و دسترسی به اطلاعات در شبکه‌های مختلف مجازی فراهم است. رسانه‌ها نقش مهمی در انتشار اخبار در فضای غبارآلود و تشخیص اخبار صحیح از نادرست برای مردم دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار نیز گفت: به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار تمبر یادبود استاد قندی، سلطان تیتر ایران رونمایی و ‘نشان زنده یاد قندی’ به خانواده این روزنامه نگار و سه نفر از پیشکسوتان عرصه خبر در سبزوار اعطا شد.محمد علی آبادی افزود: در این چارچوب همچنین خبرنگاران خانواده معظم شهدا، خبرنگاران پیشکسوت و دیگر خبرنگاران سبزوار مورد تقدیر قرار گرفتند. حسین قندی از استادان شناخته شده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی، متولد اسفند ۱۳۳۰ در سبزوار بود که سوم اردیبهشت ۱۳۹۴ بر اثر بیماری در تهران دار فانی را وداع گفت.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ