زنگنه: بنزین ۵ هزار تومانی شایعه است
وزیر نفت درباره انتشار اخباری مبنی بر بنزین ۵ هزار تومانی تصریح کرد: افزایش قیمت سوخت و بنزین ۵ هزار تومانی شایعه است.

بیژن نامدار زنگنه در گفتگو با خانه ملت افزود: مرحله سوم فروش نفت در بورس پس از اینکه گزارش دو مرحله گذشته به شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه ارائه شود، صورت می گیرد و آقایان باید تصمیم بگیرند که پس از این چه اتفاقی رخ دهد.

وی همچنین با اشاره به نشست هفته جاری اعضای اوپک گفت: تا زمانی که ایران در شرایط تحریم قرار دارد، درباره سهمیه جمهوری اسلامی در اوپک با هیچ شخصی صحبتی نمی‌شود.وزیر نفت افزود: مسائلی همانند تولید عربستان بیش از سقف اوپک و سایر موارد در نشست هفته جاری اعضای سازمان نفتی مطرح خواهد شد.درهمین حال، شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: زمان بندی ثبت نام کارت سوخت المثنی که بر اساس شماره تلفن همراه اعلام شده بود، لغو شد.

به گزارش ایرنا، از دیروز (۱۴ آذر) تا ۲۴ آذر ثبت نام درخواست کارت سوخت المثنی برای مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت بدون در نظر گرفتن زمان بندی قبلی که بر اساس آخرین رقم سمت راست شماره تلفن همراه اعلام شده بود، انجام می شود

بر این اساس، مالکان خودرو با هر شماره تلفن همراه که در اختیار دارند و سیمکارت آن به نام آنها ثبت شده است، امکان ثبت نام در سامانه‌های خدمات دولت همراه (www.mob.gov.ir) و اپلیکیشن خدمات دولت همراه و کد دستوری #۴* را دارند.

پیش از این، مالکان خودرو موظف بودند طبق جدول زمان بندی که بر اساس شماره آخر تلفن همراه آنها مشخص می شود به سامانه های ثبت نام مراجعه کنند.

استفاده از کارت سوخت قرار است بزودی اجباری شود؛ بر این اساس مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت طبق جدول زمانبندی تا ۲۴ آذر مهلت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

از سوی دیگر، سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در صورتی که فردی خودرو خریده اما کارت سوخت به نام مالک قبلی است، نیازی به ثبت‌نام مجدد ندارد و همچنان می تواند از آن استفاده کندسرنوشت کارت‌های سوختی که پس از تغییر مالکیت خودرو، همچنان به نام مالک قبلی هستند، از مهمترین پرسش هایی است که در روزهای اخیر شهروندان مطرح می کنند.

زیبا اسماعیلی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی دراین باره توضیح داد: با توجه به اینکه کارت سوخت بر اساس براساس شماره ۱۷ رقمی و نه اطلاعات شناسنامه ای مالک یا شماره پلاک خودرو صادر می شود، بنابراین نیازی به ثبت نام مجدد کارت سوخت نیست .

وی ادامه داد: اگر مالکان جدید خودرو اصرار به دریافت کارت سوخت به نام خود دارند، باید از طریق شیوه های اعلام شده (مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰، کد دستوری # ۴* موبایل و سامانه اینترنتی و نرم افزار خدمات دولت همراه) نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند که بدین شکل کارت سوخت کنونی آنها سوخته و کارت جدید در آینده از طریق شبکه بانکی صادر خواهد شد.

در همین حال مشاور سامانه هوشمند سوخت کشورهم گفت: سوخت گیری توسط کارت سوخت شخصی و به صورت نامحدود انجام می شود اما اگر کارت سوخت شخصی موجود نبود با کارت جایگاهداران با قیمت بالاتری سوخت گیری انجام می شود .

به گزارش تسنیم ، سعید عارفی با بیان اینکه امکان عملیاتی شدن سامانه هوشمند سوخت بدون تغییر قیمت وجود دارد اما نتایج آن بسیار محدود خواهد بود، تصریح کرد: ایده جدید در این جهت است که سوخت گیری توسط کارت سوخت شخصی و به صورت نامحدود انجام شود اما اگر به هر دلیل کارت سوخت شخصی موجود نبود با کارت جایگاهداران با قیمت بالاتری سوخت گیری کنند که این مقوله را نمی توان به افزایش قیمت نسبت داد و تنها کنترل مصرف در این زمینه مدنظر است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ