سرلشکر باقری پیروزی‌های ارتش سوریه را تبریک گفت
 

سرویس خارجی: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با ژنرال علی ایوب، پیروزی های اخیر ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور را تبریک گفت.

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ژنرال علی ایوب وزیر دفاع کشور سوریه در تماسی تلفنی، پیرامون آخرین وضعیت منطقه نبرد و شکست های پی در پی تروریست‌ها در سوریه گفتگو کردند.سرلشکر باقری در این گفتگو با تبریک پیروزیهای اخیر ارتش سوریه در مناطق مختلف به ویژه درعا و مناطق جنوب این کشور، اظهار امیدواری کرد که ارتش این کشور بتواند گام‌های آخر مبارزه با تروریست‌ها را محکم تر از گذشته برداشته و مردم سوریه در آینده نزدیک شاهد خروج تروریست‌ها و دیگر نیروهای اشغالگر و بیگانه از التنف و شرق فرات باشند.رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه امیدواریم به زودی شاهد بازگشت مردم مقاوم سوریه به شهرها و روستاهای خود باشیم، برلزوم بازسازی هرچه سریعتر مناطق آزاد شده و آغاز فعالیت های اقتصادی در این مناطق تاکید کرد.ژنرال علی ایوب نیز در این گفتگو، ضمن قدردانی از مقام معظم رهبری، دولت، ملت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در حمایت مستمر از مردم سوریه در مبارزه طولانی مدت با تروریست‌های تکفیری و موضع‌گیری‌های شجاعانه مسئولان جمهوری اسلامی ایران، از شرایط و روند پیروزمندانه در میادین نبرد اعلام رضایت کرد و از سرلشکر باقری برای سفر به سوریه دعوت به عمل آورد.

در این حال وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که سوریه همزمان با ادامه حمایت از تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران، به مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهد. ولید المعلم گفت: ما همچنان به مبارزه با تروریسم تا نابودی کامل آن ادامه می‌دهیم و همزمان نیز از تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران برپایه حفظ حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی سوریه از طریق مذاکرات سوری – سوری بدون مداخله خارجی حمایت می‌کنیم. خبر دیگر اینکه وزیر خارجه جمهوری چک با سفر به دمشق به دیدار همتای سوری خود رفت. طرفین در این دیدار بر لزوم تقویت روابط دوجانبه و دستیابی به راهکار سیاسی بحران سوریه تأکید کردند.در رویدادی دیگر وزارت دفاع روسیه اعلام کرد یک فروند هواپیمای بدون سرنشین معارضان سوریه را در نزدیکی پایگاه حمیمیم هدف قرار داده است.خبر دیگر اینکه کمیته اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای غرب آسیا موسوم به “اسکوا” میزان خسارات سوریه در طول جنگ را ۴۰۰میلیارد دلار برآورد کرد. در خبری دیگرریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که همسر رئیس جمهور این کشور به بیماری سرطان مبتلا شده است. اسماء اسد، همسر بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به سرطان سینه دچار شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ