شهادت ۷۹ غیرنظامی یمنی در حملات هوایی عربستان به «الحدیده»
سرویس خارجی: منابع نظامی و پزشکی یمن با اشاره به حملات هوایی پی در پی ائتلاف سعودی در ۴۸ ساعت گذشته اعلام کردند: ۷۹ غیرنظامی از جمله دهها زن و کودک بی گناه در استان «الحدیده»، در غرب یمن در بمباران های جنگنده های عربستان به شهادت رسیدند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حملات هوایی ۴۸ ساعت گذشته جنگنده های سعودی به استان «الحدیده»، مشرف بر دریای سرخ ۷۹ تن کشته شده اند. بر اساس این گزارش، شمار زیادی نیز در این حملات زخمی شده اند و حال برخی از انان وخیم گزارش شده است.
نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن نیز در واکنش به حملات وحشیانه عربستان، یک فروند «ناو» ائتلاف سعودی در سواحل این کشور را هدف قرار دادند و منهدم کردند.منابع خبری نزدیک به جنبش انصارالله با اعلام این خبر، افزودند : تمامی نیروهای مزدور و نظامیان ائتلاف که در این ناو جنگی حضور داشتند، کشته شده اند .
نیروهای یمنی همچنین سه خودروی نظامی ارتش سعودی را در منطقه «قطابه» در ساحل غربی یمن منهدم کردند و تمامی سرنشینان آنها را به هلاکت رساندند. نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با دفع حملات مزدوران عربستانی در جبهه «نهم»، دو موضع نظامی آنها را نیز هدف قرار دادند و شمار زیادی از آنها را کشته یا زخمی کردند.یگان پهپادی ارتش یمن نیز با پهپادهای «قاصف ۱» مواضع و محل تجمع فرماندهان ائتلاف سعودی در اردوگاه «عنبره» در «المخا» را هدف قرار داد .

Email this page

نسخه مناسب چاپ