صدور سند تک‌برگی برای ۲۴۱۸هکتار از زمین‌های ملی بندرعباس
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات : رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرعباس گفت: سند تک‌برگی ۲هزار و ۴۱۸ هکتار از زمین‌های ملی چاه علی این شهرستان صادر شد.

روح‌الله وفاکیشی افزود: سند این زمین‌ها برای اجرای قانون کاداستر به شماره پلاک ۸۸فرعی از ۳۵ اصلی صادرشده است.

وی بیان کرد: با صدور و اخذ سند رسمی، معارضان و متصرفان نمی‌توانند در زمین‌های ملی تصرف، تخریب یا تغییر کاربری داشته باشند و صدور سند، راهکار مناسبی برای تسهیل در مبارزه با زمینخواری و جلوگیری از تخریب و تصرف است. وفاکیش تسهیل در روند دریافت تسهیلات را یکی از ویژگی‌های تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک‌برگی اعلام کرد.

*برگزاری نخستین نشست‌ هرمزگان‌ پژوهی در بندرعباس سرپرست اداره کل میراث فرهنگی هرمزگان از برگزاری نخستین نشست هرمزگان‌پژوهی با موضوع نوروز دریا در موزه مردم‌شناسی خلیج‌فارس بندرعباس خبر داد.

اشکان مختاری اظهار کرد: اولین نشست از سلسله نشست‌ها آشنایی با میراث فرهنگی هرمزگان با همکاری دوماهنامه نسیم بادگیر برگزار شد. وی با بیان این که در این نشست به بررسی آیین نوروز دریا و آداب‌ورسوم این آیین پرداخته شد، افزود: آیین نوروز دریا ازجمله مباحث مهم در تاریخ دریانوردی خلیج‌فارس، اقیانوس هند، بنادر و جزایر خلیج‌فارس است که منشأ و زمان سفرهای دریایی طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت دریایی با آن مشخص می‌شد. مختاری اضافه کرد: نشست‌های هرمزگان پژوهی هرماه برگزار می‌شود و موضوعاتی در جهت آشنایی با میراث ملموس و ناملموس هرمزگان در آن به بحث گذاشته خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ