صدور مجوز ۸۷ واحد بوم‌گردی در فومن
فومن – خبرنگار اطلاعات: فرماندار شهرستان فومن در جلسه اشتغالزایی و بوم‌گردی با اشاره به گزارش اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان فومن مبنی بر رتبه دهم این شهرستان در سطح استان در پرداخت تسهیلات، بر نقش محوری اشتغال در توسعه روستاها تأکید کرد و گفت: از میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک‌ها احساس نگرانی می‌کنم و در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت گیرد.

محمود قاسم‌نژاد با اشاره به ثبت نام ۳۸۵ نفر در سامانه کارا اظهار داشت: نسبت به هفته گذشته ۱۰۰میلیون تومان در حوزه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی افزایش داشته‌ایم و در بخش فراگیر نیز ۱۵۸میلیون و ۵۰۰هزار تومان پرداخت شده است. او با اشاره به گزارش بنیاد مسکن شهرستان فومن مبنی بر صدور مجوز ۸۷ واحد بوم‌ گردی گفت: با توجه به این که ۷۰درصد از روستاهای فومن در حوزه منابع طبیعی قرار گرفته اند، برای توسعه واحد‌های بوم ‌گردی که سبب اشتغالزایی نیز می‌شود نهایت همکاری با متقاضیان صورت پذیرد.

قاسم‌نژاد با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان فومن در حوزه تولید و اشتغال گفت: همواره یکی از نکات منفی این بوده است که تضمینی برای عرضه و فروش بنگاه‌‌های تولیدی وجود ندارد، اما شرکت‌های پشتیبان به عنوان واسط تولید‌کننده و بازار علاوه بر افزایش کیفیت محصولات تولیدی، می‌تواند راهگشای این مشکل باشد و ضمن این که اشتغال لازم را نیز به وجود آورد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ