عمران خان: پاکستان به آمریکا بی اعتماد است
سرویس خارجی: رهبر حزب تحریک انصاف در دیدار با «جان هووَر» قائم مقام سفیر آمریکا در اسلام آباد، اعلام کرد: پاکستان با توجه به تنش‌های موجود در روابط با ایالات متحده به این کشور بی‌اعتماد است.
عمران خان با بیان این که تنش‌های میان اسلام آباد و واشنگتن، نتیجه بی اعتمادی در روابط دو جانبه است،گفت: روابط پاکستان و آمریکا دچار افت و خیزهای بسیاری است.وی با تاکید بر این که مشکل اصلی این است که پاکستان به آمریکا اعتماد ندارد و از سوی واشنگتن نیز چنین چیزی مشهود است،گفت: ما تلاش می‌کنیم در سایه اعتماد دو طرفه و به نحوی که منافع دو طرف تامین شود ارتباط خود را با واشنگتن طراحی کنیم و آن را گسترش دهیم.
وی افزود: ارتباط میان پاکستان و آمریکا باید از طریق گفتگو و مذاکره گسترش یابد. همچنین،عمران خان با اشاره به این که مشکل افغانستان می‌تواند باعث همکاری میان آمریکا و پاکستان شود زیرا ما نیز راه‌حل مشکل را مذاکره می‌دانیم نه جنگ،تاکید کرد: دولتمردان آمریکا باید بدانند که صلح در افغانستان به سود اسلام‌آباد است و نا‌امنی در این کشور به ما ضربه خواهد زد. از طرفی، شماری از شیعیان پاکستان در شهر «دیره اسماعیل خان» واقع در شمال غرب این کشور به دنبال تشدید حملات تروریستی هدفمند علیه آنان ،در اعتراض به تداوم این اقدامات تحصن کردند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ