کوتاه از سراسر جهان
 

حریری: درصورت عدم تشکیل کابینه لبنان، کناره گیری می کنم

فارس: سعد حریری نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان بار دیگر از وعده ۱۰ روزه خود برای تشکیل دولت سخن گفت و تأکید کرد که در صورت عدم موفقیت در این بازه زمانی، دیگر مأمور به تشکیل کابینه نخواهد بود. حریری پس از دیدار با اعضای فراکسیون المستقبل، تأکید کرد که لبنان نیاز شدیدی به تشکیل دولت دارد و همگی باید به خاطر کشور از مواضع خود کوتاه آیند و امتیار بدهند. حریری گفت: اگر در تشکیل کابینه ناتوان باشم، دیگر برای بار دوم دولت تشکیل نخواهم داد.

دولت انگلیس وزارت «پیشگیری از خودکشی» تاسیس کرد

ایسنا: نخست وزیر انگلیس اولین وزیر “پیشگیری از خودکشی” در جهان را در دولت خود منصوب کرد تا شاید آمار خودکشی در این کشور را کاهش دهد. ترزا می، به مناسبت روز جهانی بهداشت روانی، اعلام کرد که وزیر بهداشت انگلیس یک تلاش ملی در این زمینه را آغاز کرده و قصد دارد ذهنیت بی جا که نمی‌گذارد مردم به سراغ کمک خواستن بروند را پایان دهد.

روزنامه نگار انگلیسی: رسانه ‎های غربی جنگ با داعش را جنگ طایفه ‎ ای جلوه می ‎دادند

ابنا: رابرت کارتر، روزنامه نگار انگلیسی از عملکرد رسانه های غربی درباره دین اسلام انتقاد کرد و گفت: رسانه های غربی چهره بسیار زشتی از آموزه های دینی اسلام و همچنین واقعیت های عراق به جهانیان مخابره می کنند که کاملا خلاف واقعیت است .کارتر افزود: خانواده های عراقی، جوانان زیادی را در جنگ علیه داعش تقدیم کرده و این مساله نشان می دهد که همه شهرهای عراق در برابر تروریسم ایستاد اما رسانه های غربی جنگ علیه داعش را یک جنگ طایفه ای در عراق جلوه می دادند.

اعتراض آرژانتینی‌ها به رزمایش انگلیس در جزایر مالویناس

ایسنا: وزارت امور خارجه آرژانتین در مقابل سفارت انگلیس در بوینس آیرس مراسمی رسمی برگزار کرد تا مخالفتش را با رزمایش انگلیس در جزایر مالویناس که انگلیسی ها آن را «فالکلند» می خوانند، نشان دهد. در بیانیه این وزارتخانه آمده است: آرژانتین برگزاری چنین رزمایشی را در خاک آرژانتین که از سوی انگلیس تصاحب شده، نمی‌پذیرد.

حبس ابد برای پسر رهبر اپوزیسیون بنگلادش

ایسنا: دادگاه بنگلادش ۱۹ تن را به اتهام دست داشتن در حمله مرگبار سال ۲۰۰۴ به یک گردهمایی مربوط به حزب شیخ حسینه واجد، نخست‌وزیر کنونی، به اعدام محکوم کرد و «طارق ضیا رحمان» پسر «خالده ضیا» رهبر اپوزیسیون را به حبس ابد فرستاد. وکیل دولت در این خصوص گفت که دولت به این احکام اعتراض دارد زیرا درخواست مجازات مرگ برای رحمان دارد. طارق رحمان ۵۰ ساله پس از فرار به لندن به بنگلادش بازنگشته و دادگاه وی به صورت غیابی برگزار شد.

حمله هوایی آمریکا به مواضع «الشباب» در سومالی

فارس: ارتش آمریکا مواضع گروه تروریستی «الشباب» در جنوب سومالی را هدف حمله هوایی قرار داد. ارتش آمریکا اعلام کرد که در حمله هوایی به مواضع «الشباب» در جنوب سومالی، یکی از عناصر افراطی این گروه کشته شد. ارتش آمریکا همچنین گفته است که بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته در این حمله هیچ غیرنظامی کشته یا زخمی نشد.

«کیم جونگ اون» بدون توجه به فقر مردمش، رولز رویس جدید خرید

ایسنا: کیم جونگ اون، رهبر جوان کره شمالی برای حضور در نشست با وزیر خارجه آمریکا از یک رولز رویس مشکی جدید که به تازگی و فقط به همین منظور خریداری کرده است استفاده کرد. این خودروی جدید برای یک لحظه کوتاه در جریان خوشامدگویی مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در پیونگ یانگ دیده شد. کیم جونگ اون، چندین دستگاه خودروی لوکس شامل مرسدس لیموزین و خودروهای دیگر نیز دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ