هزینه ۷/۶ میلیارد تومان برای تامین مسکن مددجویان سیستان و بلوچستان
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: ۷ر۶میلیارد تومان در۸ ماهه اخیر برای ساخت، خرید، تعمیر، تکمیل و بازسازی ۹۲۹ مسکن مددجویی در سیستان و بلوچستان هزینه شده است‎.

‎مدیرتامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد سیستان و بلوچستان گفت: هزینه مسکن نیازمندان از طریق کمک‌های بلاعوض کمیته امداد، تسهیلات قرض الحسنه، استفاده حداکثری از تسهیلات کم بهره بانکی، صدقات، مشارکت مددجویان، مشارکت نیکوکاران و بهره‌مندی از ظرفیت حامیان نیکوکار تامین می‌شود‎.

‎مهندس نجفی اعتبارات امسال دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان را ۱۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: کمک به خرید و ساخت مسکن مددجویان شهری، ساخت مجتمع‌های مسکونی مددجویان شهری و روستایی،کمک به تعمیر، تکمیل و بازسازی مسکن مددجویان در مناطق عادی و محروم، بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن مددجویان روستایی در قالب تفاهمنامه با بنیاد مسکن، کمک به تکمیل واحدهای نیمه‌تمام شهری و روستایی، طرح مهاجرت و بازگشت مددجویان از شهر به روستا از جمله برنامه‎های امسال تامین مسکن مددجویان است‎.

‎وی با اشاره به نبود سرویس‌های بهداشتی مناسب در اغلب روستا‎های استان و بعضا در شهرها، یاد آورشد: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ساخت سرویس بهداشتی در این مناطق در دست اقدام است‎.

‎‏ به گفته مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد سیستان و بلوچستان این خدمات در قالب ساخت فضاهای جانبی به مددجویان تحت حمایت ارائه می‌شود و پارسال برای این منظور ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و امسال ۴۴۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت.‏

نجفی افزود: این حوزه علاوه بر نظارت بر مسکن مددجویان، طراحی، ساخت و تعمیرات ساختمان‌های اداری و حمایتی شامل خوابگاه‌های دانش‌آموزی،کانون فرهنگی، مامور سراها و… را در دستور کار دارد‎.‎

Email this page

نسخه مناسب چاپ