هفته سوم لیگ برتر بر مدار تساوی
 

تیم فوتبال پرسپولیس در سومین دیدار خود در اهواز برابر استقلال خوزستان متوقف شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران تیم فوتبال استقلال خوزستان از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه غدیر اهواز میزبان پرسپولیس تهران بود که نیمه نخست این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در آغاز نیمه نخست این دیدار استقلالی‌ها حملاتی را روی دروازه پرسپولیس ترتیب دادند اما نتوانستند فرصت گل آنچنانی ایجاد کنند در ادامه و با نزدیک شدن به پایان نیمه نخست این تیم پرسپولیس بود که بازی را در دست گرفت. در نهایت نیمه نخست بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.اما در آغاز نیمه دوم ، شاهد بازی پر افت‌وخیزتری نسبت به نیمه نخست بودیم. از جمله این فرصت‌ها می‌توان به دقیقه ۵۷ اشاره کرد که استقلال خوزستان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد و در ادامه ایمان مبعلی توپ را روی دروازه ارسال کرد و با دفع مدافعان پرسپولیس توپ در موقعیتی مناسب به بازیکن استقلال خوزستان رسید و او هم با یک شوت پای راست دروازه پرسپولیس را هدف قرار داد اما توپ او از کنار دروازه به اوت رفت. در دقیقه ۶۵ روی پاس سید جلال حسینی ، علی علیپور با دروازه‌بان حریف تک به تک شد اما شوت او با برخورد به تیرک افقی دروازه به اوت رفت.

در نهایت این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس با ترکیب علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، جلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، بشار رسن (۷۸ احسان الوان‌زاده) ، کمال کامیابی نیا، احمد نوراللهی، امید عالیشاه (۶۲ گادوین منشا)، سیامک نعمتی و علی علیپور به میدان رفت.

تشکیل پرونده ویژه انضباطی برای بازی اهواز

همچنین رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: پرونده دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس دراهواز دراولویت فعالیت های کمیته انضباطی قرار خواهد داشت.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده درباره حواشی رخ داده در دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس، افزود: به طور حتم پرونده ویژه ای با قید زمان درباره دیدار استقلال خوزستان و پرسپولیس در کمیته انضباطی تشکیل خواهد شد. پرونده مربوط به این بازی در اسرع وقت و با بررسی و تحلیل همه جزییات در کمیته انضباطی رسیدگی خواهد شد. اگر در بررسی ها، به جمع بندی خاصی درباره حواشی این بازی برسیم، تصمیمات قاطع کمیته انضباطی

اعمال می شود.

تساوی نساجی و پارس‌جنوبی‌جم

دو تیم نساجی مازندران و پارس‌جنوبی‌جم هم در ورزشگاه خانگی نساجی یک بریک تمام شد .در دقیقه ۲۷ محمد عباس‌زاده از روی نقطه پنالتی قفل دروازه پارس جنوبی را باز کرد ودر دقیقه ۵۲ ابراهیم صالحی با ضربه پای راست در محوطه جریمه دروازه نساجی را گشود تا بازی مساوی شود. این نتیجه تا پایان بازی باقی ماند و امتیازات بین دو تیم تقسیم شد.

زور سایپا و ذوب آهن به هم نرسید

تیم فوتبال سایپا هم در ورزشگاه دستگردی با نتیجه صفر برصفرمقابل ذوب آهن متوقف شد. در نیمه نخست بازی دو تیم فوتبال برابری را به نمایش گذاشتند. نیمه دوم هم با همین روند ادامه یافت و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود. با این مساوی سایپا و ذوب آهن به ترتیب ۴ و ۵ امتیازی شدند.

رضایت ماشین سازی و سپیدرود به تساوی

تیم‌های ماشین سازی و سپیدرود رشت هم به تساوی یک بر یک رضایت دادند.

در نخستین دقایق این بازی، حسین ابراهیمی در دقیقه هشت از روی نقطه پنالتی دروازه ماشین‌سازی را باز کرد و سپیدرود را پیش انداخت. این نتیجه قبل از اتمام نیمه نخست تغییر کرد و محسن یوسفی در دقیقه ۴۵ با شوت از راه دور دروازه یاران خداداد عزیزی را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند.این نتیجه تا پایان بازی تغییر نکرد تا ماشین سازی سومین تساوی پیاپی خود را کسب کند.سپیدرود هم موفق شد بعد از دو شکست پیاپی نخستین امتیاز خود را دشت کند اما همچنان با یک امتیاز و تفاضل گل ۸- در انتهای جدول قرار گرفت.

آغاز لیگ دسته یک فوتبال آزادگان

همچنین هجدهمین فصل از مسابقات لیگ دسته یک فوتبال ایران پس از کش و قوس های فراوان امروز آغاز می‌شود.

برنامه دیدارهای هفته نخست:

اکسین البرز- فجر سپاسی شیراز

اکسین البرز این فصل با هدایت فراز کمالوند لیگ دسته یک را آغاز می‌کند. در مقابل تیم فجرسپاسی امسال با هدایت مجید صالح و جذب بازیکنان جوان عزم خود را جذب کرده تا اتفاق سال پیش دیگر تکرار نشود.

نفت تهران- سیاه جامگان مشهد

این دیدار را فصل پیش در مسابقات لیگ برتر شاهد بودیم اما این دو تیم با سقوط به لیگ دسته یک، نخستین مسابقه خود را در لیگ یک انجام می‌دهند. سیاه جامگان که به تازگی اعلام حضور در لیگ یک کرده امسال با هدایت علی حنطه فصل را آغاز می‌کند. این درحالی است که تیم نفت تهران بزرگترین ابهام لیگ یک است. وضع آن‌ها مشخص نیست.

شاهین شهرداری بوشهر- گل‌گهر سیرجان

هدایت تیم تازه وارد لیگ یکی با محمود فکری است. گل‌گهر سیرجان هم در این فصل با هدایت وینگو بگوویچ در تلاش است تا شاهد نتایج بهتری نسبت به فصل قبل بدست آورد.

گسترش فولاد- بادران تهران

گسترش فولاد تبریز که سال گذشته با نام ماشین‌سازی ‌امیدوار است تا با هدایت حسین خطیبی بتواند خود را در رده های بالا ببیند. در طرف دیگر تیم بادران می‌خواهد با هدایت مهدی پاشازاده راه خود را برای صعود به لیگ برتر پیدا کند.

کارون اروند خرمشهر- پرسپولیس پاکدشت

این تیم خرمشهری که دوسال از تاسیس آن گذشته با صعود از لیگ دسته دوم وارد لیگ یک شده و با هدایت اکبر میثاقیان و پرسپولیس پاکدشت که با خرید امتیاز از استقلال جنوب توانسته جواز حضور در لیگ یک را پیدا کند با هدایت فرهاد کاظمی امیدوار است تا توجه همگان را در فصل جدید به خود جلب کند. این دیدار، رقابت تیم‌های تازه‌ وارد لیگ یک است.

مس کرمان- شهرداری ماهشهر

شاید حضور نادر دست نشان بتواند مس کرمان را احیا کند. شهرداری ماهشهرهم این فصل با هدایت داوود مهابادی در تلاش است تا نتیجه‌ای بهتر از جایگاه یازدهم در فصل گذشته داشته باشد.

قشقایی شیراز- مس رفسنجان

تیم قشقایی این تیم شیرازی در این فصل با خرید امتیاز برق جدید شیرازمی‌تواند در مسابقات لیگ یک شرکت کند. تیم مس رفسنجان هم با هدایت دوباره علی سامره می‌خواهد بهتر از سال پیش نتیجه بگیرد.

آلومینیوم اراک- شهرداری تبریز

تیم آلومینیوم که در این فصل محمد ربیعی را در نیمکت خود می‌بیند، به دنبال این است تا عملکردی بهتر نسبت به رتبه سیزدهمش در فصل گذشته داشته باشد. طرف دیگر این رقابت، شهرداری تبریزی است که هنوز سرمربی ندارد و چندی پیش اعلام کرده که از حضور در تمامی رشته‌ها انصراف داده است و شرایطش مشخص نیست.

خونه به خونه بابل- ملوان بندر انزلی

این دیدار حساس درحالی برگزار می‌شود که هنوز وضع خونه‌به‌خونه برای این فصل مشخص نیست. از آن طرف ملوان بندر انزلی که فصل گذشته با هدایت نادر دست نشان، با ۵۵ امتیاز در رده ششم قرار گرفت، امسال در نیمکت خود فرهاد پور غلامی پیشکسوت باشگاه ملوان را می‌بیند. با اینکه این تیم قرار است با شش امتیاز منفی کار خود را در مسابقات لیگ یک آغاز کند، اما پورغلامی و مجموعه ملوان در تلاش‌اند تا این فصل ملوان را به جایگاه واقعی‌اش برگرداند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ