همسرِ دکتر ظریف، سفیر مهربانی بنیاد بیماری‌های نادر شد
 

همسر دکتر محمدجواد ظریف، به عنوان سفیر مهربانی بنیاد بیماری‌های نادر انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، نشست صمیمانه بنیاد بیماری‌های نادر ایران و انجمن بانوان و همسران دیپلمات وزارت امور خارجه با حضور دکتر ایمانیه – همسر دکتر ظریف، ذبیح‌الله نیک‌فر – عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و ولی‌الله نانواکناری – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز برگزار شد.

دکتر حمیدرضا ادراکی- رئیس بنیاد بیماری‌های نادر ایران درباره داروهای بیماری‌های نادر گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات و مخاطره‌آمیزترین مسئله‌ها، موضوع داروی این بیماران است. ما هنوز یک داروخانه مجزا برای داروهای بیماری نادر نداریم. مشکلات زیادی برای دسترسی به این داروها در پیش پای خانواده‌ها است و با دیر رسیدن دارو به یک خانواده آن خانواده باید شاهد از بین رفتن فرزند خود باشد. تمامی مواردی که نام بردم، نیاز به یک ارتباط قوی دارد. حتی گاهی لازم است بیمار برای درمان و بهبود بهتر به خارج از ایران فرستاده شود، اما مشکل فراهم کردن ویزا را برای خانواده این بیماران داریم .

در ادامه این نشست دکتر ایمانیه‌- رئیس انجمن بانوان و همسران دیپلمات‌های وزارت خارجه (همسر دکتر محمدجواد ظریف) ضمن تشکر از فعالیت‌های بنیاد بیماری‌های نادر، گفت: کار در انجمن‌ها در همه جای دنیا دشوار است. اما این کار در ایران به دلایل شرایطی که با آن مواجه بوده و هست، بسیار دشوارتر است.

وی ادامه داد: زنان سفیری که در این نشست همراه من هستند، از کشورهای مجارستان، پاکستان، فنلاند، استرالیا، بلغارستان، هلند، مالزی و کره جنوبی حضور دارند.

در پایان این نشست یاسر داوودیان – فرزند دکتر علی داودیان موسس بنیاد بیماری‌های نادر، ضمن قدردانی از زحمات دکتر ایمانیه و تلاش‌های وی در کارهای خیر، وی را به عنوان سفیر مهربانی بنیاد بیماری‌های نادر ایران

معرفی کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ